Головна Новини Олевська міська рада Депутати Житомирської облради не проголосували за створення Олевської об’єднаної територіальної громади

Piccy.info - Free Image HostingДля участі у позачерговому засіданні 32 сесії Житомирської обласної радизареєструвалось 66 депутати зі 107. Вони затвердили склад секретаріату та ухвалили порядок денний сесії.

Розгляд проекту рішення «Про утворення  Олевської  міської об’єднаної територіальної громади та призначення перших місцевих  виборів депутатів Олевської міської ради об’єднаної територіальної громади та Олевського  міського   голови» до порядку денного позачергової сесії депутатський корпус не підтримав. Олевська міська рада перед початком засідання надіслала подання та необхідні документи про утворення Олевської міської територіальної громади у складі 6-ох територіальних громад району.

Позафракційний депутат, в минулому голова Олевської РДА Андрій Дяченко засумнівався у правильності роботи електронної системи голосування.

«Щойно в ряду, який біля мене, проголосувало тільки три людини, а табло показує - всього 66. Я пропоную перевірити кілька разів систему голосування. І є питання по Олевську. Я пропоную перевірити систему голосування. Олевськ не потрібно розглядати - або разом з усіма, або не виносити взагалі », - сказав депутат Андрій Дяченко. Позафракційний депутат Віктор Троц зачитав звернення від асоціації місцевих рад Олевського району з пропозицією зняти питання по створенню Олевської територіальної громади з голосування.

А тим часом йшли розмови про намагання зірвати процес об’єднання громад. На сесію був запрошений і міський голова Олевська Анатолій Повар, який спостерігав за дискусією в залі, однак до виступу його так і не запросили. Голова Житомирської обласної ради Віталій Француз повідомив, що 19 місцевих рад відкликали свої заяви, і склад нової територіальної громади не відповідатиме затвердженому плану. Заступник голови Житомирської обласної ради Руслан Годований вбачає у цьому політичні мотиви.

«Люди об’єдналися, є рішення рад, потім вони передумали. Я думаю, тут є деяка політична площина. Плюс ми розуміємо де знаходяться поклади того каменю, про який всі говорять, тому, можливо, навколо цього є багато питань. Я думаю, що тут дві складові, якби їх не було, то питання пройшло би», - сказав Руслан Годований.

Одразу зрозуміло, що у «верхівки» на Олевськ свої плани, вони зовсім не стосуються реформування та покращення життя.

Міський голова Олевська впевнений, що реформам бути – це лише питання часу. А безлад, що відбувається отримає належну оцінку людей.

Рішенням депутатів обласної ради на Житомирщині створено 8 об’єднаних територіальних громад та призначено там перші місцеві вибори:Народицька селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі Народичі, Потіївська сільська об’єднана територіальна громада з центром у с. Потіївка, Тетерівська сільська об’єднана територіальна громада з центром у с. Тетерівка (Житомирський район), Високівська сільська об’єднана територіальна громада з центром у с. Високе (Черняхівський район), Дубрівська сільська об’єднана територіальна громада з центром у с. Дубрівка (Баранівський район), Ноборівська селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі Нова Борова (Володарсько-Волинський район), Червоненська селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі Червоне (Андрушівський район) та Іршанська селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі міського типу Іршанськ (Володарсько-Волинський район).Це означає, що на місцевих виборах 25 жовтня будуть обиратись уже в новоутворених об’єднаних громадах селищні голови та депутати, а в селах, які увійшли до складу певної громади, – обов’язки старости до оголошення виборів старост автоматично виконуватимуть нині діючі сільські голови. Оголошувати та проводити вибори старост в селах територіальних об’єднаних громад будуть відповідні ради цих громад. Новостворені громади об’єднали більше 140 населених пунктів 45 рад.

Нагадаємо, 14 серпня Дніпропетровська обласна рада прийняла рішення про створення 10 об’єднаних територіальних громад, 13 серпня Хмельницька обласна рада утворила 23 об’єднані громади, Київська - дві об’єднані громади, Полтавська - 10 об’єднаних громад, 12 серпня Одеська обласна рада прийняла рішення про утворення семи об’єднаних територіальних громад.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting