Головна Новини Олевська міська рада ВІДКРИТИЙ ЛИСТ!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ!

Шановні сільські та селищні голови Олевського району!

Не можемо залишити без відповіді Ваші останні дії пов’язані з реалізацією реформи децентралізації, яку ми намагалися впровадити на території нашого району.

Спочатку пригадаємо і розповімо для тих, хто не був посвячений з якихось причин у процеси, котрі відбувалися у місті Олевську та населених пунктах району, пов’язані з об’єднанням громад. Так, у лютому цього року був прийнятий Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Одразу після набуття чинності вказаного закону, депутати Олевської міської ради ініціювали процес об’єднання, звернувшись з відповідним зверненням до мене як до міського голови. Невідкладно сесією ради було прийнято рішення, відповідно до якого Олевська територіальна громада звернулась з пропозицією об’єднатися більшій частині Олевщини. Основою нашої позиції були фахові розробки експертів, серед яких Ю. І. Ганущак, котрий є ідеологом адміністративно -територіальної реформи в Україні, з яким ми особисто мали можливість неодноразово спілкуватися на різноманітних заходах. Саме він, у своїй праці, умовно розподілив Олевський район на три об’єднані громади. На його думку, таке об’єднання громад на нашій території дозволило б досягти максимального ефекту та отримати той результат, на який націлена реформа.

Однак, на жаль, наша пропозиція не була Вами підтримана. Ініціатива залишена без уваги. Не будемо згадувати спроби утворити 6 громад, потім 2 громади, які також, з тих чи інших причин, залишились нереалізованими. Зупинимось на нашому останньому спільному рішенні об’єднатися в одну територіальну громаду з центром у місті Олевськ, яка, як і всі попередні, була підтримана громадськістю міста і депутатами міської ради. Ми дуже добре розуміємо необхідність об’єднання, адже лише об’єднавшись, у громади з’являються додаткові можливості та повноваження, серед яких можливість залучення додаткових коштів для фінансування будівництва і утримання нових доріг, шкіл, садочків, парків, інших об’єктів інфраструктури. Наше місто неодноразово брало участь у різноманітних грантових проектах, за якими було залучено європейські кошти для розвитку, тому ми бачимо можливість і реальність отримання небюджетних коштів.

Ми докладали чимало зусиль протягом останніх декількох місяців, щоб максимально безболісно вибрати найбільш адекватну для Олевщини версію перетворення, завжди були відкриті до спілкування та співпраці, неодноразово запрошували Вас до діалогу. Однак, більшість з Вас так і не «знайшли часу» порозмовляти з нами на ці теми.

03 серпня 2015 року ми одні з перших в області отримали висновок Житомирської обласної державної адміністрації про законність та конституційність наших з Вами дій щодо процесу об’єднання.

На 14 серпня цього року заплановано засідання обласної ради, на якому і мали б прийняти фінальне рішення та утворити нову громаду нашого району. Однак, лише на цьому тижні, за крок до об’єднання, ми отримали від Вас рішення про відміну попередніх рішень щодо проведення децентралізації на нашій території.

Ми можемо зрозуміти Ваші побоювання бути активними учасниками проведення реформ, однак важко знайти аргументи для виправдання Ваших дій, коли Ви відмовляючись від будь-яких консультацій та переговорів, уникаючи телефонних розмов та зустрічей, в останній момент, блокуючи процес об’єднання, берете на себе відповідальність за долю своїх населених пунктів і що важливо, нашого міста.

Ми, як і раніше, відкриті до діалогу, тому готові почути додаткові аргументи, які б дали можливість зрозуміти Ваші рішення, що зупиняють розвиток району, переносячи нас із місця лідерів на останні позиції.

Міський голова                                                                                    А. В. Повар