Головна Новини Олевська міська рада В Олевську археологи розкопують могильник часів Київської Русі
В Олевську археологи розкопують могильник часів Київської Русі

Piccy.info - Free Image HostingКерівник експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук Петраускас А.В. розповів про перші археологічні знахідки в Олевську у 2015 році. «Розкопали могильник приблизно метрів 10 в діаметрі, він повністю зберігся. Найцікавіше – його конструкція – він повністю з каменю. Для цих місць та часу це нехарактерно. Їх пов’язують з курганами ятвягів(група балтських племенетнічно близьке до литовців та прусів), на які, свого часу, Володимир робив декілька походів. За літописами, він захоплював і переселяв їх на ці землі».

Могильник розташований неподалік урочища Бабина гора. Студенти Житомирського державного університету ім. І. Франка під керівництвом старшого наукового співробітника інституту археології НАН України Івакіна В.Г. проводять земляні роботи, розкривають шари. «На цій території близько 5-8 курганів, наразі проводяться розкопки одного з них, він не зайнятий деревами, тому працювати з ним легше всього. Курган невеликий за розмірами, вкритий кріпідою з каміння. Поки що звідси походить три фрагменти кераміки (можна датувати остання чверть I тисячоліття, Київська Русь)», - стверджує Всеволод Глібович. Працюють над могильником третій день, дана курганна група належить сільському поселенню, отож більш за все тут похований  селянин.

Детальніше про розкопки можна буде дізнатись під час археологічної конференції «Експериментальна археологія: натурне моделювання та музеєфікація», що відбудеться 15 серпня в Олевській міській раді.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting