Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Олевськ увійшов у п’ятірку новостворених громад Житомирщини
Олевськ увійшов у п’ятірку новостворених громад Житомирщини
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image Hosting6 серпня в Житомирській ОДА відбулося обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади.

Такі інформаційні заходи здійснює Програма РАДА у рамках виконання Меморандуму між Адміністрацією Президента України та Фондом Східна Європа щодо співпраці з метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні.

У обговоренні взяли участь заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації В’ячеслав Поліщук, заступник голови обласної ради Руслан Годований, старший консультант Програми РАДА Володимир Крижанівський, головний спеціаліст Мінрегіонбуду Лідія Євтушенко, представники органів місцевого самоврядування області та представники громадськості. Місто Олевськ представляли секретар міської ради Сергій Євдокимов та спеціаліст Тетяна Завальна.

«Ми зараз живемо в часи однієї з найважливіших реформ для України – реформи децентралізації влади. Керівництво країни має політичну волю її втілювати професійно і достатньо швидко. Метою таких змін є покращення життя громадян, які матимуть право самі раціонально розпоряджатися своїми фінансами», – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА В’ячеслав Поліщук.

Головний спеціаліст Мінрегіонбуду Лідія Євтушенко ознайомила присутніх з історією питання, розповіла, як Україна йде до децентралізації, та наголосила, що такий процес має бути повністю завершений 1 березня 2018 року. До цього часу мають вже бути сформовані громади, проведені нові вибори, обрані старости та префекти тощо.

Головне в децентралізації – передача повноважень громадам, які визначатимуть пріоритетність розподілу коштів місцевого бюджету.

Основними змінами, які будуть в Конституції України щодо децентралізації влади, є створення трирівневої системи територіального устрою (базова одиниця – громада, далі район та регіон), передача функцій виконавчої влади та різноманітних повноважень до місцевого самоврядування, максимальне наближення послуг до громадян, рада об’єднаних громад самостійно прийматиме рішення щодо структури та кількості підрозділів місцевого самоврядування та ін.

Старший консультант Програми РАДА Володимир Крижанівський зазначив, що наразі розробляється закон про префектури, префект буде нести персональну відповідальність за всі дії в громадах та звітувати перед Президентом України. Працівники сьогоднішніх районних адміністрації будуть забезпечувати діяльність префекта, працювати у комітетах громад, проте залишаться лише найкращі фахівці.

В’ячеслав Поліщук наголосив, що Житомирщина впевненими кроками йде до змін і цьогорічні вибори мають пройти вже з новоствореними громадами в Народицькому районі, Олевському, Житомирському, Черняхівському та Радомишльському.

В процесі обговорення присутні брали активну участь, задавали питання та висловлювали свої пропозиції щодо бачення реформи.
По закінченні зустрічі Лідія Євтушенко зазначила, що Житомир став для них найактивнішим учасником обговорень децентралізації влади.

За матеріалами Житомирської ОДА

http://oda.zt.gov.ua/

Piccy.info - Free Image Hosting