Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Новини
Новини
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image Hosting

 

 

Коригуванням ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ ОЛЕВСЬКА ЗАЙМАТИМЕТЬСЯ ДП «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І ПРОеКТНИЙ ІНСТИТУТ МІСТОБУДУВАННЯ»

У цьому році  Олевськ зробив замовлення з розробки нового генерального плану міста, адже старому генплану вже 22 роки і він себе вичерпав.Відповідно був оголошений тендер, тривала тендерна процедура, а відтак 29 травня відбулося розкриття тендерних пропозицій.

Як повідомив голова тендерного комітету, заступник міського голови Мельник С.В., взятися за коригування генерального плану Олевська  готові були взятися чотири фірми, переможцем стало ДП «Науково-дослідний і проектний інститут  містобудування» з ціною акцептованої (акцепт - згода прийняти умови, що містяться у пропозиції укласти договір) пропозиції 241 812 тисяч гривень.

Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» (НДПІ містобудування) є провідною науковою та проектною організацією в галузі містобудування на Україні; заснований в 1946 році;має 60-річний досвід виконання науково-дослідних і проектних робіт у регіонах України, Російській Федерації, Казахстану, Молдови, а також у Болгарії, Монголії, Румунії, Угорщині. Фахівці НДПІ містобудування брали участь у розробці Законів України - «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність», «Про планування і забудову територій», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву», опублікували більше 150 книг, науково-технічних збірників, методичних вказівок, посібників і довідників по містобудуванню та виконали більше 3000 містобудівних проектів.Офіційний сайт http://ndpi.com.ua.

Нагадаємо, що на коригування генплану міста Олевськ Житомирської області передбачено півроку.

Довідка.

Генеральний план — частина проекту з комплексним вирішенням питань планування та благоустрою об'єкта будівництва, розміщення будівель, споруд, транспортних комунікацій, інженерних мереж, організацій і систем господарського та побутового обслуговування.

Генеральний план є нормативно-правовим актом органа місцевого самоврядування. Цей документ містить загальні правила господарської діяльності, розраховані на тривалий час, близько 20 років. Більшість інформації з генпланів прямо чи опосередковано вливає на прийняття управлінських рішень.

Генеральний план - найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста (селища, села), так і план на найближчі 15-20 років.

Матеріал взято з інтернет-ресурсу Вікіпедія

 

Чому генплани важливі для городян?

На перший погляд, сказане вище звучить занадто офіційно, і навряд чи може стати в нагоді в реальному житті. Однак давайте подивимося, яка саме інформація міститься в генеральному плані міста, і яку важливість вона несе для кожної людини та її сім'ї.

Екологія та безпека. В сучасних українських містах постійно зменшується кількість рекреаційних зон - парки та сквери забудовуються висотками, вирубуються зелені насадження, зони відпочинку заміняються промисловими чи торговими зони. Неузгоджене з громадянами, а іноді відверто незаконне будівництво призводить до зникнення прибудинкових дитячих і спортивних майданчиків, порушення будівельних і санітарних норм. Так, забудовуються пожежні в'їзди всередину кварталів або під'їзди для пожежних машин до висотних будинків, знищуються зливові стоки для дощових вод, транспортні й торгові об'єкти розташовуються в безпосередній близькості до житлових будинків.

Багатьох з описаних порушень можна було б уникнути, якби міська влада дотримувалась положень генеральних планів міст, а громадяни знали про їх зміст і також стежили за їх виконанням. Адже розташування житлових, рекреаційних, промислових, транспортних зон, їх межі відображаються в генплані. Ознайомившись із генпланом, ви зможете дізнатися, чи не планується будівництво нової магістралі або торгового комплексу на території парку поруч із вашим будинком.

Також громадянин має право знати, чи не знаходиться його житло в районі радіаційного, хімічного або шумового забруднення.

 

Вартість житла та зручність проживання. Це питання також має безпосереднє відношення до генерального плану населеного пункту. Серед безлічі факторів, що впливають на ціну нерухомості, слід виділити розвиненість соціальної інфраструктури, екологічний стан району. Звісно, розцінки на житло в тихому спальному районі будуть відрізнятися від жвавих центральних кварталів. Наявність поруч лікарень, дитячих садків, шкіл, зелених зон також грає істотну роль у формуванні ціни.

Для того щоб швидко зорієнтуватися, де краще придбати нову квартиру або будинок, варто познайомитися з генпланом міста. Там ви зможете ознайомитися з інфраструктурою цікавого для вас району, а також із планами будівельних робіт на найближчі 15-20 років. Може бути, через 10 років поруч із вашим житлом з'явиться аеропорт або вокзал, або ж, навпаки, прямо перед вікнами виростуть багатоповерхові офісні будівлі.

 

Список причин, через які генеральні плани важливі для громадян, можна продовжувати й далі. Рано чи пізно кожній людині доводиться вибирати місце проживання, купувати чи орендувати на  тривалий час житло. Саме тому відкритість і доступність генеральних планів важлива. Якщо ви серйозно підходите до вибору місця свого проживання, дбаєте про безпеку, здоров'я і комфорт для себе й своїх близьких, не полінуйтеся/знайдіть час зазирнути до генерального плану. Для цього слід звернутися до органів місцевого самоврядування й поцікавитися генпланом вашого міста. Саме в генплані ви знайдете багато цікавої інформації, яка допоможе вам зробити правильний вибір при купівлі нерухомості, убезпечить вас від неправильних інвестицій, заощадити в майбутньому гроші й час.