Головна Новини Олевська міська рада Міський голова Олевська Анатолій Повар відвідав 11-ий Український муніципальний форум в Одесі

Piccy.info - Free Image Hosting22-24 червня 2015 року в Одесі проходив 11-й Український муніципальний форум. До участі в форумі зголосилися близько 250 міських, селищних, сільських голів, представники парламенту, дипломатичних місій, вітчизняні та міжнародні експерти. Житомир на форумі представляли в.о. міського голови Любов Цимбалюк, Житомирську область – міські голови: Новоград-Волинська - Загривий В.І., Коростеня – Москаленко В.В., Коростишева – Чиколай М.К. та Олевська – Повар А.В.

З вітальним словом до присутніх звернулися Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій  Ковальчук, міський голова Одеси Геннадій Труханов та голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі.Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман назвав процес децентралізації "десепаратизацією". Посадовець переконаний, що розроблений механізм передачі повноважень і можливостей для вирішення більшості питань на місцях дозволить знизити прояви сепаратизму. Гройсман переконаний, що адмінреформа дасть можливість запровадити європейську модель регіонального розвитку.

60% доходів із податку на доходи фізичних осіб будуть залишатися на місцях і громади зможуть їх використовувати для розвитку інфраструктури: "Органи місцевого самоврядування зможуть будувати дороги, займатися питаннями освітлення і роботи транспорту, вирішувати проблеми ЖКГ, ремонтувати садки і школи", – упевнений голова ВР.

Гройсман також наголосив, що об'єднання -- справа добровільна, але кошти будуть, якщо буде прийнято план розвитку нової громади, а ні -- то стагнація.

Голова Одеської обласної адміністрації, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі переконаний, що важливий крок децентралізації -- спрощення процедур отримання дозвільних документів. А ще додав, що в підпорядкованій йому ОДА 300 осіб зможуть виконувати всі ті функції, які зараз виконують 800.

11-й Український муніципальний форум проводиться у рамках проекту "Ініціатива захисту прав і представлення інтересів місцевого самоврядування ("Діалог"), який Асоціація міст України проводить разом із Агенством США з міжнародного розвитку.

Програма Форуму тривала три дні. «День діалогу з Урядом», під час якого обговорили впровадження децентралізації реформи в Україні». Захід проводиться в рамках проекту USAIDДіалог. Програма робочого дня складалася із 3 сесій, де учасники обговорили практичний аспект впровадження децентралізаційної реформи, здобутки та наступні кроки фіскальної децентралізації та питання галузевої децентралізації: земля, будівництво, адміністративні послуги.«День місцевої демократії», який проходив 23 червня був присвячений обговоренню стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю. До участі в заході запрошено послів США, республіки Польщі, Норвегії та ЄС в Україні. Захід проводиться в рамках  проекту «Партисипативна демократія в Україні», фінансованого МЗС Норвегії.

24 червня, «День взаємодії органів місцевого самоврядування» з Парламентом» відбулись заплановані презентація та обговорення проекту змін до Конституції України та інструментів взаємодії ОМС з ВРУ. Захід проводився в рамках проекту USAIDРАДА.

Міські голови ухвалили звернення до вищих органів державної влади щодо забезпечення дієвого механізму для впровадження та підтримки реформ із децентралізації, а також для вирішення проблемних питань діяльності місцевого самоврядування. Проведено заплановані низка заходів, дискусій, доповідей відомих політиків.

Нагадаємо, в Україні планують до осені завершити процес децентралізації влади.