Травень

Головна Новини Олевська міська рада Громадські слухання про об’єднання громад Олевського району з Олевськом
Громадські слухання про об’єднання громад Олевського району з Олевськом

Piccy.info - Free Image HostingУ зв’язку з надходженням звернень від сільських та селищних рад Олевського району з ініціативою про створення об’єднання територіальної громади з центром у місті Олевську, 04.06.2015 року о 11.00 год в міській раді пройшли громадські слухання.

Всього надійшло 24 звернення від сільських та селищних рад Олевського району. Олевчани готові «прийняти» у свою громаду інші, дане питання включено в порядок денний сесії та буде винесено на голосування депутатів. Міський голова Анатолій Повар з самого початку підтримував методику формування об’єднаних громад створену експертом реанімаційного пакету реформ та представником експертної ради з питань децентралізації Юрієм Ганущаком, за якою Олевський район був би поділений на три громади: Олевську, Ново-Білокоровицьку та Хочинську і входив би в Коростенський район. Це оптимальний варіант, який дав би можливість «розвантажити» районний центр. В результаті об’єднання в одну громаду, порушуються стандарти надання послуг.

Найважливішою причиною якнайшвидшого об’єднання є терміни встановлені Кабміном і обіцяна «цукерка», адже якщо до 15 липня буде створено об’єднану громаду, вона отримає додаткові надходження, які можна буде спрямувати на розвиток територій. На одній з нарад в Житомирській ОДА Юрій Ганущак детально ознайомив присутніх з методикою створення спроможних територіальних громад, які покликані працювати в інтересах місцевого населення.

«Сьогодні міста районного значення, райцентри вкрай зацікавлені у тому, щоб повернутися у «вищу лігу» - прирівнятися до рівня міста обласного значення. А це можливо лише при одній умові – добровільному об’єднанні, при чому не просто добровільному, а саме за тією матрицею, яка буде розроблена на місцях і затверджена у Києві, тобто відповідно до перспективного плану. Одразу відповім на запитання – а де ж тут добровільність? Добровільність полягає у тому, що органи місцевого самоврядування усвідомлено, а не під примусом приймають рішення, яке йде на користь виборців. Другий елемент, де вже немає ніякої добровільності, це державний елемент, тобто держава сказала, що тільки ті об’єднання, які я вважаю інфраструктурно, кадрово, фінансово спроможними, дієздатними, можуть претендувати на те, щоб отримати делеговані повноваження, за які відповідає держава. Тобто хочете отримати повноваження і ресурси, як місто обласного значення, тоді потрібно вкластися у запропоновану матрицю», – розповів Юрій Ганущак.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting