Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2021
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Громадські слухання про об’єднання громад Олевського району з Олевськом
Громадські слухання про об’єднання громад Олевського району з Олевськом
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image HostingУ зв’язку з надходженням звернень від сільських та селищних рад Олевського району з ініціативою про створення об’єднання територіальної громади з центром у місті Олевську, 04.06.2015 року о 11.00 год в міській раді пройшли громадські слухання.

Всього надійшло 24 звернення від сільських та селищних рад Олевського району. Олевчани готові «прийняти» у свою громаду інші, дане питання включено в порядок денний сесії та буде винесено на голосування депутатів. Міський голова Анатолій Повар з самого початку підтримував методику формування об’єднаних громад створену експертом реанімаційного пакету реформ та представником експертної ради з питань децентралізації Юрієм Ганущаком, за якою Олевський район був би поділений на три громади: Олевську, Ново-Білокоровицьку та Хочинську і входив би в Коростенський район. Це оптимальний варіант, який дав би можливість «розвантажити» районний центр. В результаті об’єднання в одну громаду, порушуються стандарти надання послуг.

Найважливішою причиною якнайшвидшого об’єднання є терміни встановлені Кабміном і обіцяна «цукерка», адже якщо до 15 липня буде створено об’єднану громаду, вона отримає додаткові надходження, які можна буде спрямувати на розвиток територій. На одній з нарад в Житомирській ОДА Юрій Ганущак детально ознайомив присутніх з методикою створення спроможних територіальних громад, які покликані працювати в інтересах місцевого населення.

«Сьогодні міста районного значення, райцентри вкрай зацікавлені у тому, щоб повернутися у «вищу лігу» - прирівнятися до рівня міста обласного значення. А це можливо лише при одній умові – добровільному об’єднанні, при чому не просто добровільному, а саме за тією матрицею, яка буде розроблена на місцях і затверджена у Києві, тобто відповідно до перспективного плану. Одразу відповім на запитання – а де ж тут добровільність? Добровільність полягає у тому, що органи місцевого самоврядування усвідомлено, а не під примусом приймають рішення, яке йде на користь виборців. Другий елемент, де вже немає ніякої добровільності, це державний елемент, тобто держава сказала, що тільки ті об’єднання, які я вважаю інфраструктурно, кадрово, фінансово спроможними, дієздатними, можуть претендувати на те, щоб отримати делеговані повноваження, за які відповідає держава. Тобто хочете отримати повноваження і ресурси, як місто обласного значення, тоді потрібно вкластися у запропоновану матрицю», – розповів Юрій Ганущак.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting