Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Олевська райрада приймає незаконні рішення
Олевська райрада приймає незаконні рішення
Автор: Content manager   

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному сайті Олевської районної ради, 07 травня 2015 року нею було прийнято рішення «Про оформлення земельних ділянок». При цьому, окремим пунктом зазначеного рішення, певним суб’єктам доручено замовити технічну документацію щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на місцевості.

Звертаємо увагу, що пунктом 6 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» на який у вищезгаданому рішенні посилається і районна рада визначено, що у разі якщо відомості про земельні ділянки, держаної чи комунальної власності не внесені до Державного реєстру земель, надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації таких земельних ділянок, а також її затвердження здійснюються:

·          у межах населених пунктів - сільськими, селищними, міськими радами;

·          за межами населених пунктів - органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють розпорядження такими земельними ділянками.

Отже, законодавство містить імперативну норму якою визначено вичерпний перелік суб’єктів, які повинні приймати рішення про виготовлення та затвердження документації із землеустрою для формування земельних ділянок комунальної/державної власності у межах населених пунктів.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою у межах населених пунктів може бути прийнято виключно сільською, селищною, міською, а не районною радою. Прийняття зазначеного рішення районною радою є грубим порушенням земельного законодавства.

 

 

Рішення