Головна Новини Олевська міська рада Президент підписав Закон щодо децентралізації архітектурно-будівельного контролю

13 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 320-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства". Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей Закон 9 квітня 2015 року. Відповідний законопроект було зареєстровано за №1546.

Законом передано функції по здійсненню державного архітектурно-будівельного контролю відцентрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, до органів місцевого самоврядування, а також спрощено деякі дозвільні та погоджувальні процедури у будівництві.

Сільські, селищні, міські ради, у разі утворення ними структурних підрозділів з питань архітектурно-будівельного контролю, отримують низку повноважень з надання дозволів на початок будівництва, прийняття в експлуатацію будівель, здійснення архітектурно-будівельного контролю. Управління у цій сфері виконавчими органами сільських та селищних рад буде здійснюватися щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ категорії складності, а виконавчими органами міських рад - щодо об’єктів І, ІІ, ІІІ, ІV категорії складності.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного архітектурно-будівельного контролю, буде здійснювати повноваження на тих територіях, де органи місцевого самоврядування не взяли на себе такі повноваження, а також щодо об’єктів V категорії складності. Крім цього, центральний орган виконавчої влади наділяється наглядовими функціями за діяльністю органів місцевого самоврядування в частині здійснення ними делегованих повноважень у сфері архбудконтролю.

Важливо, що в Законі передбачена обов’язковість інформації про сплату пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту та його виконання у декларації про готовність об’єкта до експлуатації або акті готовності об’єкта до експлуатації. Це дозволить зменшити кількість випадків ухилення забудовників від сплати пайової участі.

Законодавчий акт скасовує обов’язковість проведення державної експертизи проектно-кошторисної документації у випадках проведення будівництва, реконструкції та капітальних ремонтів об’єктів державної та комунальної власності з кошторисною вартістю до 300 тис. гривень. Це дозволить скоротити витрати місцевих бюджетів.

Протягом 2014-2015 років Асоціація міст України наполегливо виступала за повернення функцій архбудконтролю органам місцевого самоврядування та посилення контролю за сплатою пайової участі. Експерти АМУ брали активну участь у розробці законопроекту у складі робочої групи Мінрегіону та були залучені до роботи з підготовки проекту до другого читання у робочій групі профільного парламентського Комітету.

Взято із сайту: АМУ