Головна Новини Олевська міська рада Переймаємо досвід самоврядування та реформування за кордоном
Переймаємо досвід самоврядування та реформування за кордоном

Piccy.info - Free Image Hosting

Закордонна поїздка міського голови Анатолія Повара до Литви тривала з 27 по 30 квітня 2015 року. У складі української делегації були мери малих українських міст, представники Асоціації малих міст України та УСПП (Український союз промисловців та підприємців). Очолив делегацію голова українсько-литовської ділової ради, перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров.

За час триденного перебування делегації вдалося зустрітися та обговорити низку питань з українським послом у столиці Литві Вільнюсі Валерієм Жовтенко. Саме у Вільнюсі 2013 року не підписали документ про асоціацію України до ЄС, що спричинило в Україні революційні події.

В рамках візиту відбулась зустріч лідерів українських муніципалітетів та бізнесу із мером міста Алітус (розташоване за 105 км від столиці Литви  Вільнюса, є адміністративним центром Алітуського повіту і Алітуського району з кількістю населення 65 тис. осіб, включає 21-е староство).

"Ми спостерігаємо розвиток в Україні щодня. Ми допоможемо Вам з тим, що ми можемо і дійсно хочемо, щоб ви якомога швидше стали повноправним членом Європейського Союзу. Я переконаний, що це відбудеться - це просто питання часу "- говорив про події в Україні мер Алітуса. У ході зустрічі були обговорені можливості використання литовського досвіду реформування місцевого самоврядування.

За час проведений у Литві мери українських міст побачили сучасні технології у сфері ЖКГ, зокрема ознайомились із тим як може ефективно функціонувати система життєзабезпечення, очистки води і стоків, електропостачання у населених пунктах. Також вдалося налагодити прямі ділові контакти щодо подальшої співпраці з представниками європейських міст. Поїздку було організовано за сприяння литовської компанії « Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript », що опікується, зокрема, очисними спорудами, УСПП та української компанії «Електромеханіка».

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting