Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Газета "Новини Олевська" Інтерв'ю з міським головою А.В. Поваром
Інтерв'ю з міським головою А.В. Поваром
Автор: Administrator   

Як і раніше, сподіваюсь на краще!

Кор. - Анатолію Васильовичу, останні декілька років ми спілкуємось з вами напередодні Нового року про здобутки міста та його найближче майбутнє. З чим закінчуємо рік 2011-й?
А.В. Повар. - Бог нам дав ще один рік життя, і ми повинні бути вдячні вже за це. Що стосується роботи міської ради і життєдіяльності міста, то проблеми були майже такі самі, як і в попередні роки. Катастрофічно не вистачало коштів.

 Кор. - Проте на останній сесії районної ради, коли прозвучала інформація, скільки коштів було направлено на забезпечення діяльності міської ради, серед присутніх у залі депутатів та сільських і селищних голів пройшовся шумок - всі були вражені величиною сум.
А.В. Повар. - Назвемо це так - "нокаут" по депутатських вухах. Жартую, але стало вже традиційним у кінці року закликати і обранців, і керівників районного рівня, і читачів, до повторення пройденого матеріалу. Як у школі. Ну що ж, давайте знову рахувати.
На сесії було озвучено, що міська рада отримала упродовж 2011 року дуже багато коштів з району, але, разом з тим, мало зекономила.
От з неї, економії, і почнемо. По роках:
у 2009 році міська рада зекономила 62,2 тис. грн.,
у 2010 - 84,7 тис. грн.,
у 2011 - 163,8 тис. грн.
Нагадаємо всім, що з введенням у дію нового Податкового кодексу, міська рада втратила у 2011 році 796 тис. грн.
Якщо уважно подивитися на ці цифри ще раз, то стане зрозумілим, що незважаючи на втрату майже 800 тис. грн., міська рада зекономила більше, ніж за два попередніх роки.
Крім того, місто (і я це теж вже повторював не один раз) - це четверта частина усього району, тож хіба не очевидно, що воно при цьому потребує й більших грошових вкладень?
Кор. - Важко з Вами не погодитись. На районній сесії прозвучала також інформація, що дуже багато коштів йде на утримання апарату міської ради.

 


А.В. Повар. - А чому на районній сесії ніхто нікому не нагадав, що з травня 2009 року посадовцям сільських рад підвищені оклади на 50%?! Працівники ж міської ради, які виконують набагато більший об'єм роботи, ніж їхні сільські колеги, отримують увесь цей час посадові оклади на рівні мінімальної заробітної плати. До речі, в цьому році, у зв'язку з відсутністю коштів, працівники отримували доплати тільки за ранг та вислугу років.
Кор. - … тобто не отримували передбачених законодавством преміальних?
А.В. Повар. - Саме так. Крім того, в очікуванні ще гірших часів, мною видане розпорядження про можливе скорочення штату у 2012 році.
Кор. - У зв'язку з чим?
А.В. Повар. - У зв'язку з прогнозом бюджету на наступний рік.
Але продовжимо тему економії. Оскільки міською радою ще три роки назад було встановлено нове обладнання на котельні по вул. 40 років Перемоги, ОП Теплових мереж, працюючи на альтернативному паливі, не використала в цьому році ще ні краплі газу.
Хочу також наголосити на тому, що завдяки нелегкій роботі, проведеній з жителями багатоквартирних будинків, практично всі вони встановили індивідуальне опалення у власних квартирах. Тим, хто потребував, міська рада виплатила матеріальну допомогу, яка склала 30 тис. грн. На лікування окремим жителям міста виплачено більше 7 тис. грн.
Кор. - Це важливо, коли турботу про себе відчули конкретні громадяни. Які були і як вирішувались проблеми?
А.В. Повар. - Знову хочу сказати, що у зв'язку з відсутністю достатньої кількості коштів, багатьох питань вирішити не вдалося. Проте й зривів у життєдіяльності міста не було. Склалася непроста ситуація на підприємствах, які займаються головним - наданням комунальних послуг. Борги перед ОП Теплових мереж та "Будпослуги-2" складають разом більше півтора мільйона гривень. До накопичення цих боргів доклала рук держава, яка роками не повертає різниці в ціні, та й міська рада, яка просто не має достатньої кількості надходжень, щоб розраховуватися з підприємствами. Немалий "внесок" у ці суми зробили й мешканці міста, які хочуть отримувати послуги безкоштовно, і роками не сплачують за теплопостачання та вивіз сміття.
Кор. - Як будете виходити з цієї ситуації?
А.В. Повар. - На жаль, я бачу тільки один вихід, яким свого часу скористалися і продовжують користуватися багато моїх колег по всій Україні. Хоча це й непопулярний крок.
Кор. - Який саме?
А.В. Повар. - Прийняття міського бюджету не відповідно до тих цифр, які згори спускають фінансисти, а такого, який може забезпечити життєдіяльність міста у поточному році, з урахуванням боргів, що накопичилися останніми роками, і які необхідно погашати.
Кор. - А як впливати на населення?
А.В. Повар. - Ніяк, крім того, що сподіватися на добросовісність та порядність людей. Законодавчі акти нашої держави на сьогоднішній день такі, що рішення судів, наприклад, не виконуються. Ще не було випадку, щоб виконавча служба у рахунок погашення боргів забрала майно у громадянина, який роками не платить за комунальні послуги.
Кор. - Так, це правда. А що залишить добру згадку про рік, що минає?
А.В. Повар. - Давайте згадаємо, що за ініціативи міської ради у цьому році районна лікарня отримала сучасний рентгенапарат, яким користуватимуться жителі всього району. Днями Олевськ отримає новий сміттєзбиральний автомобіль, який передамо для роботи "Будпослугам". Продовжується робота по благоустрою міста: встановлено лавки на центральній і привокзальній площах, ремонтуються тротуари, облаштовані нові автобусні зупинки. Крім того, було проведено цілий ряд заходів, які працювали на створення позитивного іміджу міста. Влітку був проведений семінар експериментальної археології, а у жовтні - друга міжнародна археологічна конференція.
Я погоджуюсь зі своїми колегами, які стверджують, що повага до рідної землі починається з любові і почуття гордості до міста, у якому людина народилася і живе. Я вражений, коли люди з інших міст і навіть країн із захопленням говорять про Олевськ, пишуть про нього, знімають фільми. Шкода, що самі олевчани (не кажу про всіх, але про переважну більшість) не відчувають, не бережуть і не примножують красу навколо себе.
Кор. - До речі, вже відомо, що археологи документально підтвердили древність нашого міста.
А.В. Повар. - Так, нам надіслана історична довідка, про те, що Олевськ, як місто, існувало вже у першій чверті VIII століття. Саме тому депутатами міської ради було прийнято рішення про святкування у травні 2012 року 1300-ліття його заснування.
Кор. - Чи почалася підготовка до святкування і що саме передбачається програмою свята?
А.В. Повар. - Над програмою свята ми вже працюємо, але все буде залежати, знову ж таки, від наявності коштів. Хоча, поряд з тим, останнім часом у нас проводиться багато заходів, які не потребують великих грошових вкладень, але приносять задоволення його учасникам. Це, наприклад, цьогорічні святкування 20-ліття незалежності України, "Чорниць-вечорниць" та інших.
Кор. - Як йде робота по створенню стратегічного плану розвитку міста?
А.В. Повар. - Активно. Крім того, радує, як працюють громадські організації, що реалізують грантові проекти, особливо робота з молодими сім'ями. До речі, якщо молоді пари, які вирішать стати на весільний рушничок в останні вихідні травня майбутнього року, нададуть інформацію про це міській раді, то у рамках 1300-ліття Олевська обов'язково отримують від нас гарні подарунки.
Кор. - Що саме?
А.В. Повар. - Наприклад, гарну побутову техніку.
Кор. - Анатолію Васильовичу, у наступному році - вибори до Верховної Ради, в Україні багато незадоволених, падають рейтинги теперішніх очільників держави. Що Ви можете сказати з цього приводу?
А.В. Повар. - Ви знаєте, я був одним з тих, хто гаряче підтримав теперішню владу у нашій державі. Розумію, що наводити лад завжди дуже важко, і треба мати неабияке терпіння, щоб пережити непопулярні, але важливі і необхідні кроки для покращення ситуації. Проте не можу погодитись з усім, що відбувається. Щодо виборів, то до них ще майже цілий рік. За цей час можна або зовсім розчаруватися, або, навпаки, зрозуміти, що йдемо правильним шляхом. Поживемо - побачимо. Хоча, як і раніше, я сподіваюся на краще.
Кор. - Традиційне питання: що побажаєте олевчанам у Новому році?
А.В. Повар. - Здоров'я і удачі!

 

З газети "Новини Олевська", від 30.12.2011р.