Головна Новини Олевська міська рада Анатолій Повар: «Будувати дім потрібно з фундаменту»
Анатолій Повар: «Будувати дім потрібно з фундаменту»

Система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства. Це факт, підтверджений 23-річною практикою і визнаний офіційним документом – ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».Більшість думаючих людей переконані і переконують інших, що реформа децентралізації влади та адміністративно-територіального

устрою є вкрай необхідною об‘єктивно. Вона дасть змогу громадам ефективно розвиватися та самостійно вирішувати питання місцевого значення.Громади, котрі розпочнуть об’єднуватися до 15 липня, отримають фінансові «плюси» від держави.  Тим, хто вважає себе самодостатніми утвореннями і об’єднуватися не бажає, доведеться жити «за власний рахунок». Незважаючи на відсутність повного розуміння майбутньої реформи та її головної мети з боку районної влади, процес реформування в Олевському районі таки пішов.

Олевська міська рада вже стала на шлях реформування, перейшла від теорії до практичних напрацювань та дій. За ініціативи депутатів міської ради 3 квітня 2015 року було розпочато процедуру об’єднання територіальних громад. Так, Олевською міською радою було запропоновано об’єднання 33-м населеним пунктам (відповідним територіальним громадам) Олевського району. Відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та рішення ради міським головою А. Поваром було ініційовано проведення громадських слухань із зазначеного питання, які відбулись 17 квітня 2015 року у залі засідань Олевської міської ради. Присутні одноголосно підтримали ініціативу органу місцевого самоврядування щодо об’єднання міської громади із жителями 33-х населених пунктів.

21 квітня відбулась зустріч керівництва району в особі голови РДА Невмержицького В.І., його заступника Крамаренка С.М., заступника голови районної ради Халімончука Ю.В. з активом жителів села Кам’янка щодо об’єднання територіальної громади з суміжними. Представником від Олевської міської ради був заступник міського голови Колбасюк В.В. Жителям села було запропоновано два варіанти об’єднання:

1.                Кам’янка з населеними пунктами сільських рад Лопатич, Жовтневого, Майдана, Сердюків та Зольні.

2.                Кам’янки з Олевськом.

Після активного громадського обговорення можливих варіантів укрупнення громад, жителі села висловили бажання приєднатись до Олевської територіальної громади. Важливо одне, територіальні громади Олевського району уже готові робити перші юридичні кроки для такого об’єднання та активно обговорюють усі його тонкощі у сільських громадах. Справа залишається за малим, не робити кроку назад, не шукати «рецептів» реформи у політиканів та популістів, а попри складнощі думати про майбутнє і про те, що перерозподіл повноважень з центру до регіонів створить для мешканців «кращі часи».