Січень

Головна Новини Олевська міська рада Сесія районної ради
Сесія районної ради

26 березня відбулось чергове 27 засідання сесії Олевської районної ради. Першим у порядку денному заслухали та затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2014 рік.

Затвердили Програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Олевського району, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур району, що брали участь у антитерористичній операції у 2015 році. Обґрунтуванням необхідності прийняття Програми стало наступне.

Станом на 10.03.15 на територію Олевського району прибуло та розміщено 164 особи, з них з АР Крим – 7 осіб, з Донецької та Луганської областей – 157 осіб. Згідно з даними районного координаційного штабу на території району налічується 11 об’єктів усіх форм власності, де є можливість розміщення 45 осіб. Більшість внутрішньо переміщених осіб, які прибули на територію області, не отримують пенсії або отримують їх у розмірах, що не перевищують прожиткового мінімуму для працездатних осіб, працездатні громадяни до моменту працевлаштування не мають матеріальної підтримки. З початку антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях 14 осіб із числа військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур району є мешканцями Олевського району, які у ході виконання службових обов’язків отримали поранення різного ступеня важкості та потребують медичної реабілітації. Таким чином, в умовах сьогодення, саме зазначені категорії населення потребують підвищеної уваги з боку владних структур, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

Затвердили Програму малого і середнього підприємництва, заодно порушили тему нелегального бізнесу. Згадали і про неконтрольований ріст цін на продукти харчування в торгових точках Олевська. Цим питанням в окремому порядку буде займатись Антимонопольний комітет, куди буде направлено звернення.

Була порушена тема і охорони здоров’я. Як свідчить статистика, захворюваність на туберкульоз в Олевському районі висока, відповідно, високу інфікованість населення виявляють щороку. Профілактика і виявлення туберкульозу  відбувались  за допомогою пересувного автомобіля-флюрографа, якого на даний час не має.  Депутати районної ради надали згоду Житомирській обласні раді на передачу у комунальну власність сіл, селищ, міста району автомобіля-флюрографа, але тільки за умови, що він знаходиться у робочому стані. За неофіційною інформацією, таких автомобілів в області лише три, тому виник сумнів, що автомобіль справний.

Повернулись до теми нелегального видобутку бурштину та «чорнобильської теми», слухаючи відповіді на листи від вищих органів державної влади. Якщо коротко і по суті, то врегулювати ситуацію з бурштином потрібно намагатись на місцевому рівні, а щодо чорнобильських пільг для «4»  категорії постраждалих, то їх знято і крапка.

Колективно підтримали звернення про повернення «АПК лісгосп» з власності обласної ради у власність районної.

Бурхливу дискусію у депутатів викликав лист Олевського районного суду, в якому вони просять надати згоду на поліпшення орендованого приміщення, у чому отримали відмову.

Новим заступником голови РДА став Крамаренко Сергій Михайлович, про це на засіданні повідомив голова РДА Невмержицький В.І. До нього цю посаду займав Ковальчук Олександр Станіславович, але звільнився з посади на початку 2015 року.