Головна Новини Олевська міська рада Як отримати житлові субсидії і хто має на них право
Як отримати житлові субсидії і хто має на них право

Вже в травні українці отримають комунальні платіжки з новими підвищеними тарифами. У зв'язку з цим особливої актуальності набувають питання, пов'язані з отриманням житлової субсидії - кому належиться, як правильно розрахувати, куди звернутися за отриманням, які документи надати, і низка інших, пише Обозреватель.

Слід зазначити, що тепер отримати комунальну знижку стане простіше - з 1 травня в Україні починають діяти нові правила її оформлення.
Кому належиться
На субсидію може претендувати будь-яка сім'я (або будь-яка людина), якщо протягом року ніхто з них не робив одноразової покупки на суму, що перевищує 50 розмірів прожиткового мінімуму (58000 грн). При цьому, під такою покупкою розуміється як річ, куплена в кредит або на виплату, так і оплата послуг на таку суму. Крім того, це може бути одноразовий внесок за квартиру в споруджуваному будинку.
Відзначимо, що всі інші обмеження для оформлення субсидії, що діють до 1 травня 2015 року, скасовані. Тепер на неї можуть розраховувати також і сім'ї, в яких хтось володіє кількома житловими приміщеннями або декількома автомобілями, або в них є працездатні люди, які не працюють.
Крім цього, на субсидію можуть претендувати і ті, хто орендує житло (раніше це було неможливо). У цьому випадку необхідно мати договір оренди житла і відкритий орендарем рахунок на оплату комунальних послуг (для цього треба отримати згоду господаря квартири).
Виняток з цього обмеження - це купівля ліків або оплата медичних послуг на 58000 грн і вище.
Отримають субсидію ті сім'ї (або одинокі мешканці), у яких сукупна сума щомісячних витрат на комуналку перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу. Такий відсоток іменується державою як обов'язковий платіж за послуги ЖКГ.
Обов'язковий розмір платежу розраховується в кожному випадку індивідуально і залежить тільки від доходів сім'ї. При цьому, нагадаємо, в даному випадку враховуються реальні доходи, а не нараховані. Тобто ті, які людина отримує "на руки", з вирахуванням всіх податків і зборів.
Алгоритм розрахунку такого обов'язкового платежу наступний:
1) визначаться середньомісячний дохід - розмір доходу сім'ї за попередні 6 місяців ділиться на 6
2) визначається дохід на одну людину - середньомісячний дохід ділиться на кількість членів сім'ї
3) визначається співвідношення доходу сім'ї до розміру прожиткового мінімуму (1176 грн) - дохід на одну людину ділиться на 1176 грн
4) отриманий вище результат ділиться на 2 і множиться на 15% (базова норма плати за ЖКП). Отриманий таким чином результат становить відсоток обов'язкової плати за ЖКП
5) визначається розмір обов'язкового платежу сім'ї - відсоток обов'язкової плати за ЖКП множиться на середньомісячний сукупний дохід сім'ї.

Взято із сайту Новий Погляд