Липень

Головна Новини Олевська міська рада Як оподаткують квартиру, де три господарі?
Як оподаткують квартиру, де три господарі?

Олена ВЕЛИКА: «Не можу розібратися щодо податку на нерухомість. Квартира загальною площею 103,1 квадратного метра — у спільній сумісній власності трьох членів сім’ї, де частку кожного не виділено. Чи мусимо ми сплачувати податок на нерухомість, адже на кожного припадає менше 60 квадратних метрів?»

— Ваше запитання — одне з найактуальніших. Дуже багато людей намагаються зрозуміти, як сплачувати податок з житлової нерухомості, яка перебуває у спільній сумісній власності. Чинне законодавство, а саме Податковий кодекс, чітко регулює це питання.

Якщо об’єкт нерухомості має кілька господарів, то оподаткування відповідно до пп. 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу буде здійснюватись так:

УСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТІВ ТУТ

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває в спільній частковій власності кількох осіб, то платником податку є кожна з цих осіб у межах її частки;

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває в спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, то платником податку є одна із таких осіб-власників, визначена за їхньою згодою, якщо інше не встановлено судом;

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна із цих осіб за належну їй частку.

Тож якщо ви є власником частки нерухомого майна і ця частка виділена в натурі, тобто ви маєте окремі документи, що підтверджують право власності на цю частку, таке майно теж підлягає оподаткуванню. Якщо ваша частка не виділена в натурі, тобто ви не маєте окремих документів, що підтверджують право власності саме на цю частину приміщення, маєте узгодити з іншими власниками майна, хто саме сплачуватиме податок.

Відповідно до пп. 266.2.1. п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу, об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, зокрема його частка.

Матеріал взято із сайту Урядовий Кур'єр