Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Як оподаткують квартиру, де три господарі?
Як оподаткують квартиру, де три господарі?
Автор: Content manager   

Олена ВЕЛИКА: «Не можу розібратися щодо податку на нерухомість. Квартира загальною площею 103,1 квадратного метра — у спільній сумісній власності трьох членів сім’ї, де частку кожного не виділено. Чи мусимо ми сплачувати податок на нерухомість, адже на кожного припадає менше 60 квадратних метрів?»

— Ваше запитання — одне з найактуальніших. Дуже багато людей намагаються зрозуміти, як сплачувати податок з житлової нерухомості, яка перебуває у спільній сумісній власності. Чинне законодавство, а саме Податковий кодекс, чітко регулює це питання.

Якщо об’єкт нерухомості має кілька господарів, то оподаткування відповідно до пп. 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу буде здійснюватись так:

УСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТІВ ТУТ

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває в спільній частковій власності кількох осіб, то платником податку є кожна з цих осіб у межах її частки;

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває в спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, то платником податку є одна із таких осіб-власників, визначена за їхньою згодою, якщо інше не встановлено судом;

♦ Якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна із цих осіб за належну їй частку.

Тож якщо ви є власником частки нерухомого майна і ця частка виділена в натурі, тобто ви маєте окремі документи, що підтверджують право власності на цю частку, таке майно теж підлягає оподаткуванню. Якщо ваша частка не виділена в натурі, тобто ви не маєте окремих документів, що підтверджують право власності саме на цю частину приміщення, маєте узгодити з іншими власниками майна, хто саме сплачуватиме податок.

Відповідно до пп. 266.2.1. п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу, об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, зокрема його частка.

Матеріал взято із сайту Урядовий Кур'єр