Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Автор: Content manager   

2014 був надзвичайно складним роком, мабуть, найскладнішим за всю історію існування України, як держави. Україна пережила Майдан, Небесну Сотню, втечу Януковича, анексію Криму, позачергові президентські вибори, війну на сході країни, вибори до ВРУ, розмови про люстрацію, про очищення та перезавантаження влади і нове життя без корупції. Раділи

 підписанню угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Олевчани молилися за мир, створювали живий ланцюг миру та єдності, допомагати коштами родинам Небесної сотні, сім’ям мобілізованих, військовим української армії, біженцям, пережили три хвилі мобілізації, вшановували пам'ять загиблих активістів. Історію не можливо змінити, але повертатися назад ми не маємо права. Ми повинні будувати нову Україну, і вірю, що в наших силах це зробити.

Політичні та економічні події змусили зосередити сили місцевого самоврядування на суворому виконанні соціальних зобов’язань, підтримці рівня життя, збереженню соціальної стабільності, співпраці з підприємствами. Міська рада цілий рік вирішувала завдання спрямовані  на створення для кожного олевчанина сприятливих умов для життя, роботи та відпочинку. Вважаю, що ми гідно вистояли в цей непростий час початку державної перебудови.

Минулий рік для місцевого самоврядування став роком очікування здійснення реформ. Сподіваюсь, що 2015 стане роком їх ефективного втілення. Нарешті місцеве самоврядування отримає більше повноважень і ресурсів. Не приховую, що цих змін я чекав всі дев’ять років своєї каденції. Реформування влади – це єдиний шлях у краще майбутнє.

Працівники міської ради працюють на досягнення єдиних цілей. Хочу, щоб люди, які працюють у моїй команді, зростали професійно, саме тому у них була можливість відвідувати всеукраїнські семінари, тренінги та засідання. Вважаю, що міський голова також не повинен стояти осторонь освітнього процесу. В минулому році мав можливість ділитися та переймати досвід у колег на зібраннях різних рівнів, які проходили у Києві, Українці, Козині, Миргороді, Житомирі, Кривому Розі, Одесі, а також на14 Економічному форумі в Польщі.

Намагаюсь бути відкритим до спілкування. Я є активним учасником більшості подій, які відбуваються в місті. Проводив зустрічі з жителями Олевська з різних питань, в тому числі з дружинами та матерями чоловіків мобілізованих до ЗСУ.

Звернення та прийом громадян

Працівники міської ради значну увагу приділяють роботі зі зверненнями громадян. За звітний період на особистому прийомі побувало 640 осіб. Загальна кількість звернень, які надійшли на адресу міської ради становлять 1019. У звітному році проведено 10 пленарних засідань ради, на яких було прийнято 157 рішень та відбулось 15 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 246 питань.

З метою оперативного управління господарськими процесами видано 237 розпоряджень. Спеціалістами міської ради надано 8965 довідок, зроблено  70 актів обстеження матеріально-побутових умов.

Квартирний облік

На обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов перебуває 220 осіб: 63 із них мають право на отримання житла у позачерговому порядку, 66 – у першочерговому, 91 – у загальному. Крім зазначеного, 43 громадянина перебуває на соціальному квартирному обліку. Постійно проводиться уточнення та поновлення даних осіб, які перебувають на квартирному обліку.  

Орган опіки та піклування

Питанням, пов’язаним із захистом прав дітей, приділяють особливу увагу на засіданні органу опіки та піклування. З метою захисту житлових та майнових прав, їх інтересів представником органу опіки та піклування міської ради за звітний період взято участь у 4 судових засіданнях. З метою виявлення проблемних сімей комісійно було здійснено 24 перевірки. Одна сім'я щодо якої розглядалося питання про можливість позбавлення батьківських прав, виправилась та виховує дітей і надалі, інша була позбавлена батьківських прав. Двоє дітей влаштовано в прийомну сім'ю.

Бюджет

Запорука успішного розвитку міста – наповнений бюджет. Зупинюся на основних цифрах, які наочно відображають стан справ.

Доходи. За 2014 рік до бюджету міста надійшло 11 100 924 грн.

Найбільшими платниками податків є:

1. Олевське державне лісове господарство

2. АПК «Лісгосп»

2. ПАТ «Хлібозавод»

Від плати за землю у міський бюджет надійшло 7 359 тис. грн.

Користуючись нагодою, висловлюємо подяку всім керівникам підприємств, установ та організацій, які забезпечують їх ефективну роботу.

Видатки.З бюджету міста проведено видатків на  8 617 968 грн.

За їх рахунок здійснюється повне матеріальне фінансування апарату ради – це 13 штатних одиниць, п’яти дошкільних навчальних закладів (147 працівників), які відвідує 551 дитина та 16 працівників благоустрою.

Зокрема на утримання апарату міської ради було витрачено 840 тис. грн., в тому числі на оплату праці 581 тис. грн. На утримання ДНЗ міста було витрачено 5 847 200 грн., з яких на оплату праці 3 359 400 грн., решта на придбання продуктів харчування, медикаментів, господарських товарів та енергоносії.

Громадянам, які звернулися до міської ради було виділено матеріальну допомогу в сумі 44 тис. грн. Зокрема виділено 25,5 тис. грн. матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців, 3,5 тис.грн. пораненим в зоні АТО.

 

Будівництво та реконструкція

У місті створюються сприятливі умови для активізації ділової активності, розвитку підприємницької діяльності.

За звітний рік виконкомом було видано 15 дозволів на відкриття торгових точок, збудовано 23 МАФи (малі архітектурні форми).

Завдяки співпраці депутатського корпусу та інвестора було введено в експлуатацію п’ятиповерховий будинок по вул. Свято-Миколаївській, 31. П’ять однокімнатних та п’ять двокімнатних квартир у цьому будинку стали частиною житлового соціального фонду. Зараз проводиться робота  щодо укладення договорів найму вказаного житла з дітьми, які не мають батьків, або позбавлені батьківського піклування.

На черзі інша недобудова 20-ти річної давнини – це п'ятиповерхівка по вул. Івана Франка, 1. Депутати районної ради у липні 2014 року прийняли рішення про передачу вказаної недобудови із спільної власності територіальних громад району до територіальної громади нашого міста. Наступні квадрати житлової площі, які належатимуть місту, з’являться вже за цією адресою.

У травні повернулась візитівка міста – скульптура оленя, яка обійшлася міському бюджету в 50 тис. грн. 12 липня був відкритий пам’ятний знак Магдебурзькому праву, створений за рахунок приватного підприємця Михайла Ставського.

За підтримки та фінансування МГО «Козацтво Запорозьке» Древлянської Січі Олевського куреня і прихожан збудовано та освячено Свято-Іовський храм на території Олевської ЦРЛ.

На підставі рішення виконавчого комітету було  облаштовано прилавки з піднавісами для продажу продукції власного виробництва по вул. Київській.

Завдяки співпраці виконавчого комітету та приватного підприємця Анатолія Кривого у центрі міста з’явилась громадська вбиральня.

За сприяння народного депутата України сьомого скликання Володимира Пехова та  підтримки директора ТДВ «РІМ-Богдан» Василя Шибецького було відкрито чотири дитячі майданчики на вул. Ковпака, вул. Залізничній (біля приміщення ОРСу), вул. Набережній та у мікрорайоні «Квадрат». Встановлено нові ігрові елементи дитячих майданчиків у дошкільних установах міста.

ДНЗ міста

У всіх дошкільних начальних закладах міста зроблено поточний ремонт у приміщеннях, замінено миючі ванни для миття посуду на нові, замовлено  нові посуд та постільну білизну, відремонтовано та поповнено ігрове обладнання у групових кімнатах і на дитячих майданчиках. До ремонту та оновлення інвентаря у дитячих садочках долучилися спонсори та батьки.

Спільними зусиллями:

1. У ДНЗ №1 «Зірочка»:

- замінено 34 старі вікна на сучасні склопакети;

- замінено каналізаційні труби в пачечній та на кухні;

- придбано насос для викачки води з погреба;

- придбано нові твердопаливні котли 

2. У ДН3 №2:

- директором ОП  теплових мереж Панченком О.А. придбано плитку для ремонту підлоги в харчоблоці;

- працівниками садочку куплено нову пральну машину;

- придбано новий твердопаливний котел. 

3. У ДНЗ №10

- покладено плитку в молодшій групі;

- постелено підлогу під навісом;

- відремонтовано два комини;

- придбано твердопаливний котел.

4. У ДНЗ №19

- на території дитячого садочка батьками збудовано гойдалку для дітей.

Користуючись нагодою,  висловлюємо подяку керівникам садочків, батькам та дошкільнятам за активну участь у головних подіях міста.

Благоустрій міста

Протягом звітного періоду міська рада проводила роз’яснювальну роботу з питань підтримки санітарного стану. Оперативно реагувати на прояви порушень правил з благоустрою. Так, адміністративною комісією було розглянуто 23 протоколи. Притягнуто до адміністративної відповідальності 23 особи та накладено штрафних санкцій на суму 2515  грн.

У зв’язку з підвищенням цін на паливо та мінімальної заробітної плати, ціну на вивезення ТПВ довелось збільшити до 5 грн. на місяць. Сподіваємось, що зазначені непопулярні дії, дозволять обслуговуючому підприємству належним чином виконувати обов’язки зі збору та вивезення сміття. 

За звітний період було створено два вуличних комітети та проводиться робота по створенню ОСББ по вул. Свято-Миколаївській, 31.

Крім зазначеного:

- ліквідовано стихійні смітники по вул. Чапаєва та в мікрорайоні ПМК;

- ліквідовано вуличну торгівлю на вулицях Київській та Привокзальній;

- замінено 16 дорожніх знаків та придбано 20 масок до знаків (світловідбиваючих плівок).

Навесні 2014 року олевчани долучились до всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

 

Дороги.У минулому році було проведено роботи з капітального ремонту дороги Богдана Хмельницького на загальну суму 656 тис.грн. За бюджетний кошт здійснено поточний ремонт провулків Шевченка, Петровського та Партизанського на суму 376 тис. грн. Зроблено ямковий ремонт вулиць Чапаєва, Володимирської, Зої Космодем'янської та Київської. Варто зазначити, що до поточного ремонту доріг активно долучились підприємці, депутати та жителі вулиць Шкільної, Покальчука, Весняної, Олега Кошового, Іскри, Енгельса, прибудинкової території на вулиці Інтернаціональній, 32А, асфальтування тротуару та пішохідного переходу по Свято-Миколаївській, 41.

Звертаю увагу, що у бюджеті на 2014 рік було передбачено кошти та виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Коростенської, Жовтневої, перехрестя Г.Виговського, Інтернаціональної, на благоустрій територій біля багатоповерхівок по вулиці Володимирській 4,6 під бруківку. Кошти на рахунках ради були, але через деструктивну роботу державного казначейства, вказані роботи проведені не були.

 

Освітлення.Враховуючи незадовільний технічний стан та низькі експлуатаційні якості електромереж зовнішнього освітлення, з метою зниження рівня аварійності на дорогах та покращення умов благоустрою в Олевську,  реалізовано проект «Реконструкція зовнішнього вуличного освітлення міста Олевськ з використанням світлодіодних світильників». З метою впровадження енергозберігаючих технологій, в 2014 році проведено капітальний ремонт вуличного освітлення  по вулицях Зої Космодем'янської, Свято-Миколаївській, Володимирській та площі Соборній, на яких замінено 14 електроопор, встановлено 92 світильники з світлодіодними лампами.

Демонтовані електропровід та світильники задіяли на відновлення вуличного освітлення вулиць Пушкіна, Першотравневої, Покальчука, Чапаєва, Ареф’єва, Промислової, Партизанської. Загальна вартість проекту становила 980 200 грн. Таке рішення дає змогу економити електроенергію у 18 разів. Всього за звітний рік додатково встановлено 37 світильників та замінено 127 звичайних ламп на енергозберігаючі. Завдячуючи жителям Льонозаводської, спільно з нами вдалося зробити вуличне освітлення і на цій вулиці.

Газифікація.У 2014 Програмою соціально-економічного розвитку міста Олевськ на газифікацію лівобережної частини міста було передбачено 200 тис. грн., але через низьку самоорганізацію населення проект не вдалося реалізувати, тому це залишається першочерговим завданням в поточному році.

Водопостачання та водовідведення.Для кращого обслуговування систем водовідведення для ОП Теплових мереж міською радою було виділено кошти на придбання американської установки для чистки каналізаційних мереж вартістю 144 тис. грн.

Співпрацюючи з населенням, вдалося здійснити роботи з водопостачання по вул.Першотравневій, водопостачанні та водовідведенні по вул. Комарова, водовідведення по вулиці Жовтневій.

Озеленення.Для покращення естетичного стану міста в поточному році було влаштовано  0,20 га квітників  та посаджено більше 50 дерев, 170 кущів.

 З метою недопущення нещасних випадків та руйнування будівель зрізано 36 аварійних дерев та проведено обрізання гілок дерев по вулицях Княгині Ольги, Володимирській, Привокзальній, Пушкіна.  

Завдяки наданню народним депутатом сьомого скликання Володимиром Пеховим саджанців, у парку імені Гагаріна було висаджено бузкову алею.

Міське кладовище.З метою підтримання вказаного місця в належному стані постійно проводиться робота з видалення аварійних дерев (17) та прибирання території.  Проводилась толока за участі громадян міста.

Відкритість та прозорість влади

Триває процес формування системи довіри, підзвітності міської влади громаді Олевська. Каталізатором цього процесу стало створення додаткових умов для інформаційної відкритості роботи органів місцевого самоврядування. Ми переходимо на якісно новий рівень співпраці влади і міської громади – рівень партнерства та довіри.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» ми розглядаємо як важливий крок нашого суспільства до демократії, а влади – до чесності та прозорості.

Головними джерелами офіційної інформації для олевчан про діяльність міської ради та виконавчого комітету залишаються офіційний сайт (http://olevsk-rada.gov.ua/) та бюлетень «Новини Олевська». До списку шляхів отримання публічної інформації додався інформаційний кіоск, отриманий у рамках участі в проекті «Доступ до публічної інформації у малих містах».

Співпраця з громадськими організаціями та установами

Завдяки співпраці з обласними благодійними організаціями «Турбота та милосердя» і «Взаємодія», діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та із соціально незахищених сімей, діти-інваліди, активісти, переможці олімпіад і спортивних змагань, вихованці ДНЗ міста отримували подарунки. Хочеться звернути увагу на тісну співпрацю Олевської міської ради з ГО «Життя без обмежень» та жіночим об’єднанням «Дія» (голова Мороз Ніна). Разом із вказаними організаціями вдалося укомплектувати Центр реабілітації дітей-інвалідів необхідним обладнанням і додатковими речами та інвентарем. Посильну допомогу було надано Кишинському стаціонарному відділенню постійного проживання та Олевській районній лікарні.

Міжнародна співпраця

До здобутків нашої команди, без перебільшення, можна віднести підписання 12 липня Декларації про партнерство із гміною Тошек та 4 жовтня – Угоди про партнерство та співробітництво. Зазначені події були детально висвітлені на офіційному сайті та у міській газеті «Новини Олевська».

Археологія

Варто згадати, що в Олевську продовжуються розкопки древнього городища  під назвою Бабина гора, на якій представники археологічної експедиції знайшли місце розташування криниці давньоруського часу, деталі посуду, зброї, зразки монети і печатки. У серпні 2014 році відбулась III Міжнародна археологічна конференція, яка супроводжувалась рядом цікавих дійств, в тому числі спуском човна-довбанки на річку Уборть. Не залишаємо ідею можливості створення на Бабиній горі музею під відкритим небом.

Плани на майбутнє

Ми не змінюємо цілей, передбачених Стратегічним планом сталого розвитку міста Олевськ 2012-2020 років,  затвердженим на 16 сесії 6 скликання 25 квітня 2012 року.

Наполегливо працюватимемо і надалі для створення комфортного середовища для життя, привабливих умов для інвесторів та бізнесу, свідомого інформованого середовища громадян. Сподіваюсь, що за підтримки депутатського корпусу, членів виконавчого комітету, громадськості, інвесторів вдасться реалізувати проекти щодо: 

–       будівництва парку відпочинку по вул. Свято-Миколаївській (за районним Будинком культури);

–       будівництва п’ятиповерхівки по вул. Івана Франка;

–       будівництва музею-скансену на Бабиній горі;

–       облаштування зони відпочинку на березі річки Уборть по вул. Привокзальній.