Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада З’їзд міст районного значення відбувся у Києві
З’їзд міст районного значення відбувся у Києві
Автор: Content manager   

12 лютого 2015 року у приміщенні Київської міської ради відбувся З’їзд міст районного значення. Учасниками заходу стали міські голови 123 міст районного значення, а також представники центральних органів державної влади, міжнародних та українських організацій, експерти.

Головною темою для обговорення стали проблемні питання в ході реалізації реформи місцевого самоврядування, а саме: фінансове забезпечення міст районного значення у 2015 році. Зокрема, обговорювалися проблеми, які виникли внаслідок внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів, а також Закону України «Про державний бюджет 2015 року». Окрім того, учасники розглянули перспективи змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та адмінтерустрою та до законодавства про місцеві вибори.

Перед учасниками виступили голова Асоціації малих міст України, міський голова м. Українка Павло Козирєв, міські голови міст Новоукраїнка – Олександр Корінний, Вишневе – Ілля Діков, Боярка – Тарас Добрівський, Карлівка – Володимир Слєпцов, Олевськ – Анатолій Повар, Новий Калинів – Богдан Юзвяк та інші. Своє бачення ситуації учасникам представили заступник керівника Апарату Верховної Ради України Володимир Яловий,  заступник виконавчого директора АМУ Олександр Мазурчак, голова секції середніх міст АМУ, міський голова м. Бориспіль Анатолій Федорчук, а також експерти Юрій Ганущак та Олександр Слобожан.

Останні зміни до бюджетного законодавства спричинили складну ситуацію в містах районного значення (їх в Україні 272). Трансферти з районного бюджету виділяються по залишковому принципу, існує тенденція до зменшення загальних фондів та фондів розвитку міських бюджетів. Ситуація може стати ще гіршою з 1 січня 2016 року, коли міста районного значення ризикують втратити всі делеговані повноваження і матимуть  реально статус села.

Міста районного значення завжди демонстрували найбільшу зацікавленість у проведенні реформи місцевого самоврядування і в отриманні додаткових повноважень, маючи необхідну інфраструктуру і найбільшу вмотивованість до змін. На думку Асоціації малих міст України змінити ситуацію, яку спричинили зміни до Бюджетного кодексу, зможе надання містам районного значення статусу обласного значення. Це також сприятиме позитивному ходу реформи місцевого самоврядування, формуванню в кожному районі  інфраструктури об’єднаних громад і процесу приєднання сільських територій. Цю думку одноголосно підтримали учасники заходу.

Учасники також ухвалили ряд пропозицій щодо внесення змін до Бюджетного Кодексу, законодавства про місцеві вибори. Також було ухвалено рішення направити звернення до центральних органів державної влади з вимогою надати містам районного значення статусу обласного значення, відмовитися від радянської системи ранжування міст по статусу, визначивши поняття «місто» та надати містам повноцінне місцеве самоврядування, провести парламентські слухання з проблем міст районного значення, що виникають в ході реалізації реформи місцевого самоврядування.

Друга частина З’їзду була присвячена обговоренню посилення ролі Асоціації міст України у лобіюванні інтересів міст районного значення. У цій частині було ухвалено вимагати від Асоціації міст проведення Загальних зборів не пізніше квітня цього року, винести на розгляд Загальних зборів пропозиції щодо змін до Статуту організації, створити робочу групу з вироблення цих змін. Також учасники З’їзду вимагають створити робочу групу по ґрунтовному обговоренню проблем міст районного значення і вироблення загальної позиції АМУ в захисті інтересів міст районного значення, забезпечити участь представника міст районного значення в різного роду робочих групах та тимчасово, до внесення змін до Статуту, забезпечити погодження з містами районного значення позиції організації щодо законопроектів, проектів постанов Уряду.

Учасники З’їзду прийняли рішення про обрання тимчасового правління секції малих міст Асоціації міст України для узгодження всіх питань, пов’язаних з містами районного значення до внесення змін в Статут АМУ. 

Члени тимчасового правління секції малих міст Асоціації міст України:

1. Козирєв П.Г., міський голова м. Українка, Київська область

2. Рябоконь О.П., міський голова м. Пирятин, Полтавська область

3. Бова Ю. А., міський голова м. Тростянець, Сумська область

4. Корінний О.В., міський голова м. Новоукраїнка, Кіровоградська область

5. Кравченко Л.Г., міський голова м. Бобринець, Кіровоградська область

6. Повар А.В., міський голова м. Олевськ, Житомирська область

7. Богдан А.І. міський голова м. Городня, Чернігівська область

8. Сітов В.І., міський голова м. Мерефа, Харківська область

Матеріл взято з сайту АММУ

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

 

Piccy.info - Free Image Hosting