Головна Новини Олевська міська рада Новини зі столиці для малих міст
Новини зі столиці для малих міст

Piccy.info - Free Image Hosting 12 лютого 2015 року у приміщенні Київської міської ради відбувся З’їзд міст районного значення. Учасниками заходу стали міські голови 123-ох міст районного значення,а також представники центральних органів державної влади, міжнародних та українських організацій, експерти. Участь у вказаному заході взяв і міський голова А. Повар.

Головною темою для обговорення стали проблемні питання в ході реалізації реформи місцевого самоврядування, а саме: фінансове забезпечення міст районного значення у 2015 році. Зокрема, обговорювалися проблеми, які виникли внаслідок внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів, а також Закону України «Про державний бюджет 2015 року». Окрім того, учасники розглянули перспективи змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та адміністративного територіального устрою.

У своєму виступі А. Повар наголосив на необхідності перегляду складу виконавчих органів Асоціації міст України для пропорційного представництва мерів міст районного та обласного значення у них та підтримав ініціативи керівництва Асоціації малих міст України щодо необхідності якнайшвидшого впровадження ідей децентралізації влади та ресурсів.

За результатами з’їзду учасники ухвалили ряд пропозицій щодо внесення змін до Бюджетного Кодексу, законодавства про місцеві вибори. Прийнято рішення про направлення звернення до центральних органів державної влади з вимогою надати містам районного значення статусу обласного, відмовитися від радянської системи ранжування міст по статусу, визначивши поняття «місто» та надати містам повноцінне місцеве самоврядування, провести парламентські слухання з проблем міст районного значення, що виникають в ході реалізації реформ.

Також, за ініціативи П. Козирєва до внесення змін в Статут АМУ було обрано тимчасове правління секції малих міст Асоціації міст України для узгодження всіх питань, пов’язаних з містами районного значення до якого увійшли:

1.       Козирєв П.Г., міський голова м. Українка, Київська область;

2.       Повар А.В., міський голова м. Олевськ, Житомирська область;

3.       Бова Ю. А., міський голова м. Тростянець, Сумська область;

4.       Корінний О.В., міський голова м. Новоукраїнка, Кіровоградська область;

5.       Кравченко Л.Г., міський голова м. Бобринець, Кіровоградська область;

6.       Рябоконь О.П., міський голова м. Пирятин, Полтавська область;

7.       Богдан А.І. міський голова м. Городня, Чернігівська область;

8.       Сітов В.І., міський голова м. Мерефа, Харківська область.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting