Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Про чорнобильські пільги, бурштин та децентралізацію влади з уст народного депутата України Володимира Арешонкова
Про чорнобильські пільги, бурштин та децентралізацію влади з уст народного депутата України Володимира Арешонкова
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image Hosting Народний депутат України Володимир Арешонков розповів про актуальні питання для регіону та етап їх вирішення на засіданні колегії РДА. «Чорнобильська тема» обговорювалась народними депутатами у Верховній Раді. Попри публічну заяву голови уряду Арсенія Яценюка про залишення «4» зони та харчування дітей у цій зоні, в ЗУ «Про Державний бюджет на 2015 рік» цього не має, натомість є інше:

«скасування зони посиленого радіоекологічного контролю (4 зона) та перегляд меж зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильної катастрофи територій (реальна економія - 902 млн. грн.) та удосконаленні норм щодо виплати компенсацій та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема забезпечення санаторно-курортним лікуванням тільки інвалідів (категорія 1) та дітей-інвалідів; - скасування: виплат підвищеної стипендії, крім дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених сімей, осіб, що мають сім'ї з дітьми, у середніх та вищих навчальних закладах освіти; компенсацій та пільг громадянам, віднесених до категорії 4; окремих щомісячних виплат сім'ям з дітьми; доплат за роботу в зонах радіоактивного забруднення (у даний час розмір виплат - 5,2; 10,5; 13,2 грн.); грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування на радіоактивно забруднених територіях  даний час розмір виплат 1,6; 2,1; 2,6 грн.), компенсації за втрачене майно у зв'язку відселенням або самостійним переселенням (потенційна економія 41590 млн. грн.)»

Пільгу на тверде паливо, яке щороку отримували громадяни міста із чорнобильським посвідченням, теж відмінили. Тепер ця державна привілегія стосується лише постраждалих «3 категорії», і то з умовою, що вони зареєстровані та проживають на цій території. Тобто маючи пільгове посвідчення «3 категорії», а реєстрацію в «4 зоні радіоактивного забруднення»,  виплат здійснюватися не буде. У списку пільговиків залишаються: інваліди війни, учасники війни, учасники бойових дій, інваліди по ЧАЕС (1-а та 2-а категорії) та багатодітні сім'ї.

За попередніми висновками експертів, із 107 населених пунктів тільки 7 мають право залишитися в зоні. З часом і цей показник падає. Але народний депутат запевняє, що він буде клопотати про повернення частини пільг, зокрема харчування дітей у школах.

Про нелегальне видобування бурштину в районі зазначив, що розробляється законодавча база, яка спростить систему отримання ліцензії на його видобуток. Цікаво інше, що хочуть надати таке право лише для обласного підприємства. А поки будуть вирішувати як бути з дорогою до села Тепениці, яку  через видобування «сонячного каменю» перетворили на жах.

Про децентралізацію влади, зокрема законопроект «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  сказав, що «Уряд готовий силовим методом, тобто своїм вольовим рішенням зобов’язати провести такі зміни».

Моніторинг показав, що 99, 9% сільських голів проти об’єднання. Володимир Арешонков запевнив присутніх сільських та селищних голів, що будь-яким змінам передуватиме обговорення.