Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Про податок на землю та на нерухоме майно з уст фахівця-податківця
Про податок на землю та на нерухоме майно з уст фахівця-податківця
Автор: Content manager   

26 січня у міській раді відбулась спільна зустріч-нарада за участі міського голови Повара А.В., секретаря міської ради Євдокимова С.М., заступників міського голови Колбасюка В.В., Мельника С.В., заввідділом фінансово-господарської діяльності Дорош В.В. із фахівцем податкової інспекції Стафійчуком О.П.

Під час зустрічі було роз’яснено зміни до податкового законодавства, обговорювались питання нелегальних торгівлі та ведення підприємницької діяльності в місті, але найбільше уваги приділили питанню податків на землю та нерухоме майно.

Податок на землю буде нараховуватись з 1 січня 2015 року, у зв’язку із зняттям чорнобильських пільг для четвертої категорії населення. Але і тут далеко не все зрозуміло, в тому числі якою буде ставка податку у відсотках (від 0,1 % до 3%).  Це питання буде підніматись на сесії ради 30 січня.

З 1 січня 2015 року оподатковується, крім житлової нерухомості, також нежитлова нерухомість (п. 266.1.1 ПКУ). В цьому пункті теж багато не з’ясованого.

У зв’язку з цим п. 14.1.129 ПКУ доповнено переліком об’єктів, які належать до нежитлової нерухомості (п. 14.1.1291 ПКУ). Це будівлі готельні, офісні, торговельні, а також гаражі, криті автостоянки, склади, сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток (пп. 266.3.1 ПКУ).

 Значно скоротився розмір пільги, яка надається для фізичних осіб зі сплати податку на об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх часток. Тепер така пільга надається:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Доповнено перелік об’єктів нерухомості, яка не оподатковується податком на нерухоме майно (пп. 266.2.2 ПКУ). Так, не оподатковується, зокрема, нежитлова нерухомість, яка використовується в аграрному секторі, промисловості, МАФи та кіоски, які є суб'єктами малого бізнесу, а також ринки. При цьому виключено з цього переліку дачні та садові будинки, отже вони з 1 січня 2015 року підлягають оподаткуванню. Це питання також включено в порядок денний сесії.

Офіційно відомо, що до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» будуть вноситись зміни, зокрема і в цей пункт. 

Однак, остаточно щось стверджувати представник податкової не береться. З більшістю інформації вони знайомляться на інтернет-ресурсах та газеті «Голос України» (газета ВРУ). Про те, як депутати будуть приймати рішення з даних питань повідомлятимемо в наступних матеріалах.