Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2018
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Про податок на землю та на нерухоме майно з уст фахівця-податківця
Про податок на землю та на нерухоме майно з уст фахівця-податківця
Автор: Content manager   

26 січня у міській раді відбулась спільна зустріч-нарада за участі міського голови Повара А.В., секретаря міської ради Євдокимова С.М., заступників міського голови Колбасюка В.В., Мельника С.В., заввідділом фінансово-господарської діяльності Дорош В.В. із фахівцем податкової інспекції Стафійчуком О.П.

Під час зустрічі було роз’яснено зміни до податкового законодавства, обговорювались питання нелегальних торгівлі та ведення підприємницької діяльності в місті, але найбільше уваги приділили питанню податків на землю та нерухоме майно.

Податок на землю буде нараховуватись з 1 січня 2015 року, у зв’язку із зняттям чорнобильських пільг для четвертої категорії населення. Але і тут далеко не все зрозуміло, в тому числі якою буде ставка податку у відсотках (від 0,1 % до 3%).  Це питання буде підніматись на сесії ради 30 січня.

З 1 січня 2015 року оподатковується, крім житлової нерухомості, також нежитлова нерухомість (п. 266.1.1 ПКУ). В цьому пункті теж багато не з’ясованого.

У зв’язку з цим п. 14.1.129 ПКУ доповнено переліком об’єктів, які належать до нежитлової нерухомості (п. 14.1.1291 ПКУ). Це будівлі готельні, офісні, торговельні, а також гаражі, криті автостоянки, склади, сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток (пп. 266.3.1 ПКУ).

 Значно скоротився розмір пільги, яка надається для фізичних осіб зі сплати податку на об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх часток. Тепер така пільга надається:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Доповнено перелік об’єктів нерухомості, яка не оподатковується податком на нерухоме майно (пп. 266.2.2 ПКУ). Так, не оподатковується, зокрема, нежитлова нерухомість, яка використовується в аграрному секторі, промисловості, МАФи та кіоски, які є суб'єктами малого бізнесу, а також ринки. При цьому виключено з цього переліку дачні та садові будинки, отже вони з 1 січня 2015 року підлягають оподаткуванню. Це питання також включено в порядок денний сесії.

Офіційно відомо, що до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» будуть вноситись зміни, зокрема і в цей пункт. 

Однак, остаточно щось стверджувати представник податкової не береться. З більшістю інформації вони знайомляться на інтернет-ресурсах та газеті «Голос України» (газета ВРУ). Про те, як депутати будуть приймати рішення з даних питань повідомлятимемо в наступних матеріалах.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить