Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Про фінансові проблеми малих міст
Про фінансові проблеми малих міст
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image Hosting23 січня у приміщенні Комітетів Верховної Ради України відбулось засідання правління Асоціації малих міст України та координаційної ради секції малих міст України АМУ.

У засіданні взяли участь народні депутати України Вадим Івченко, Альона Бабак та голова Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Сергій Власенко, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Мазурчак. Серед представників органів місцевого самоврядування був присутній і міський голова Олевська Анатолій Повар.

Обговорювались проблеми викликані внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів, а також Закону України «Про державний бюджет».

За результатами обговорення було прийнято протокольне рішення. Дивись нижче.

 

ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ

розширеного засідання правління Асоціації малих міст України

23 січня 2015р.

м.Київ

Учасники засідання обговорили ситуацію, що склалась в містах районного значення в зв’язку з останніми змінами до бюджетного законодавства. Аналіз ситуації в містах районного значення показує, що поточний стан фінансового забезпечення є критичним. Загальний фонд міських бюджетів зменшився у 71% міст, бюджет розвитку зменшився у 76% міст, а в 18% відсутній взагалі. Через конфлікт з районними державними адміністраціями бюджет не прийнято в 37% міст. Трансферти з районного бюджету виділяються по залишковому принципу. Ситуація стане ще гіршою з 1 січня 2016 року, коли міста районного значення втратять всі делеговані повноваження і матимуть  реально статус села.

Для виправлення поточної ситуації та недопущення ситуації, яка настає для міст районного значення з 1 січня 2016 року, прийнято наступні рішення:

  1. Звернутись до Голови верховної Ради України, комітету Верховної ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, голів політичних фракцій коаліції Верховної Ради України з пропозицією проведення парламентських слухань з проблем міст районного значення;
  2. Звернутись до Віце-прем’єр-міністра з питань регіональної політики  з проханням зобов’язати районні державні адміністрації виділяти в 2015 році  трансферти в обсязі не меншому ніж в минулому році на фінансування закладів дошкільної освіти, культури та делеговані повноваження з державного управління; розробити законопроект щодо надання містам районного значення (269 міст) статусу обласного значення, що сприятиме позитивному ходу реформи місцевого самоврядування, формуванню в кожному районі  інфраструктури об’єднаних громад і процесу приєднання сільських територій; пропонувати запрошувати до участі в робочих групах чи нарадах представника саме міст районного значення.
  3. Для обговорення шляхів вирішення проблем міст районного значення та проведення компанії лобіювання інтересів малих міст, негайно підготувати та провести З’їзд малих міст України. Запропонувати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціації міст України бути партнерами у проведенні З’їзду малих міст України.
  4. Звернутись до Асоціації міст України з пропозиціями:

-          Розробити законопроект щодо надання всім містам районного значення статусу обласного значення;

-          Для врахування потреб та інтересів міст районного значення в Асоціації міст України вважаємо за необхідне проведення обговорення в середині Асоціації, напрацювати механізми консультацій та представлення міст районного значення. Учасниками засідання вже висловлено ряд пропозицій:

üобов’язкове візування документів перед поданням до центральних органів влади головами трьох секцій (малих, середніх і великих міст);

üперед засіданням робочих груп при центральних органах влади проводити наради для обговорення і консультацій з міськими головами малих міст;

üнаправляти два представники для участі в нарадах, один з них має бути представник секції малих міст.

-          В зв’язку з раніше наданою інформацією про відсутність положення про секцію малих міст АМУ і координаційну раду секції, просити  надати роз’яснення щодо порядку обрання голови секції малих міст ( в статуті АМУ це не зазначено).

 

Місцеве самоврядування на рівні міст районного значення необхідно зміцнювати, а  не руйнувати. Ми пропонуємо залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, щоб виправити ситуацію і знайти шляхи ефективного проведення реформи місцевого самоврядування і зробити міста районного значення локомотивами змін в регіонах.

З повагою

Голова Асоціації малих міст України, голова секції малих міст АМУ

 

 

Павло Козирєв

 

 

Детальніше за посиланням http://ammu.com.ua/news/p152

 

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting