Про фінансові проблеми малих міст |
Автор: Content manager | |||
У засіданні взяли участь народні депутати України Вадим Івченко, Альона Бабак та голова Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Сергій Власенко, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Мазурчак. Серед представників органів місцевого самоврядування був присутній і міський голова Олевська Анатолій Повар. Обговорювались проблеми викликані внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів, а також Закону України «Про державний бюджет». За результатами обговорення було прийнято протокольне рішення. Дивись нижче.
ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ розширеного засідання правління Асоціації малих міст України 23 січня 2015р. м.Київ Учасники засідання обговорили ситуацію, що склалась в містах районного значення в зв’язку з останніми змінами до бюджетного законодавства. Аналіз ситуації в містах районного значення показує, що поточний стан фінансового забезпечення є критичним. Загальний фонд міських бюджетів зменшився у 71% міст, бюджет розвитку зменшився у 76% міст, а в 18% відсутній взагалі. Через конфлікт з районними державними адміністраціями бюджет не прийнято в 37% міст. Трансферти з районного бюджету виділяються по залишковому принципу. Ситуація стане ще гіршою з 1 січня 2016 року, коли міста районного значення втратять всі делеговані повноваження і матимуть реально статус села. Для виправлення поточної ситуації та недопущення ситуації, яка настає для міст районного значення з 1 січня 2016 року, прийнято наступні рішення:
- Розробити законопроект щодо надання всім містам районного значення статусу обласного значення; - Для врахування потреб та інтересів міст районного значення в Асоціації міст України вважаємо за необхідне проведення обговорення в середині Асоціації, напрацювати механізми консультацій та представлення міст районного значення. Учасниками засідання вже висловлено ряд пропозицій: üобов’язкове візування документів перед поданням до центральних органів влади головами трьох секцій (малих, середніх і великих міст); üперед засіданням робочих груп при центральних органах влади проводити наради для обговорення і консультацій з міськими головами малих міст; üнаправляти два представники для участі в нарадах, один з них має бути представник секції малих міст. - В зв’язку з раніше наданою інформацією про відсутність положення про секцію малих міст АМУ і координаційну раду секції, просити надати роз’яснення щодо порядку обрання голови секції малих міст ( в статуті АМУ це не зазначено).
Місцеве самоврядування на рівні міст районного значення необхідно зміцнювати, а не руйнувати. Ми пропонуємо залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, щоб виправити ситуацію і знайти шляхи ефективного проведення реформи місцевого самоврядування і зробити міста районного значення локомотивами змін в регіонах.
Детальніше за посиланням http://ammu.com.ua/news/p152
|