Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Хто не сплатив законні сотні тисяч гривень на розвиток Олевська?
Хто не сплатив законні сотні тисяч гривень на розвиток Олевська?
Автор: Content manager   

Деякі забудовники міста не доплатили в бюджет кілька сотень тисяч гривень. В Олевську виявляють все нові факти несплати комерційними структурами внесків пайової участі за об’єкти, які були здані в експлуатацію у попередні роки. Це питання не раз піднімалось на різного роду нарадах  та зібраннях як в стінах міської ради, так і поза ними.

Вагомий внесок у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста мали би вносити забудовники, які, згідно з чинним законодавством, зобов’язані сплачувати інвестиційні відрахування у бюджет міської ради, на території якої — будують. Але чому цей закон підприємці ігнорують і як на них вплинути?

Ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” чітко регламентує, що замовник, який має намір здійснити будівництво об’єкта містобудування у населеному пункті, зобов’язаний узяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. При цьому його пайова участь полягає у відрахуванні до відповідного місцевого бюджету коштів для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Відповідно до п.8 цієї статті «Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту  визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору  про  пайову  участь  та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками». Отже, саме замовник будівництва зобов’язаний почати процедуру укладення договору.

Рішенням 9 сесії Олевської міської ради 6 скликання від 26.07.2011 року затверджено Порядок визначення розміру пайової участі (внеску) замовників будівництва, його залучення та використання на розвиток інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури Олевська» і Договір про пайову участь у розвиток інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури міста Олевськ (при будівництві реконструкції). Тобто, Олевська міська рада вчинила всі необхідні дії для укладення договорів.

Однак, у минулих 2013–2014 роках замовники будівництва, які отримали декларації про готовність об’єктів будівництва до експлуатації, не уклали з органом місцевого самоврядування договори про пайову участь. До числа неплатників входять: All Marine (реконструкція готелю та кафе-магазину по вул.Київській, 16); ТОВ «Гермес-Олевськ» (корегування робочого проекту магазину, пивного міні-бару та аптеки по вул. Свято-Миколаївській, 39-в, ТЦ «Полісся»); ТЦ «Маяк» (капітальне будівництво магазину непродовольчих товарів по вул. Київській, 25а).

Сьогодні вкрай необхідно дбати про наповнення скарбниці міста. Залишається сподіватися, що інтереси всієї громади все ж таки будуть враховані.