Головна Новини Олевська міська рада Батьки платитимуть за харчування дітей у дитячому садочку
Батьки платитимуть за харчування дітей у дитячому садочку

Piccy.info - Free Image Hosting21 січня відбулась робоча зустріч міського голови Анатолія Повара, завідуючої фінансово-господарської діяльності Дорош В.В. з завідуючими дитячих садочків міста по питанню встановлення батьківської плати за харчування та фінансування дошкільних навчальних закладів міста у новому році.

Відповідно до п.5 ст.35 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2015 рік», з 01.01.2015 року у дитячих садочках міста встановлюється батьківська плата за харчування дітей, яка становитиме до 3-х років – 7,20 грн, від 3-х –  7,80 грн. за кожен день відвідування дитиною дошкільної установи. Дане рішення прийнято у зв’язку з зняттям чорнобильських пільг для четвертої категорії населення. Кошти від сплати за харчування будуть акумулюватись на спецрахунках ДНЗ, а далі йти за призначенням.

Відповідно до ч.5 ст.35 «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах».

Другим питанням на обговоренні стало фінансування ДНЗ у відповідності до нового Бюджетного та Податкового кодексів. Адміністрація дошкільного закладу є самостійною установою, тому вирішено дати їм право самостійно формувати власний бюджет. Виділені державою на дошкільні установи міста Олевськ 5 909 000 грн. будуть розподілені між закладами у відповідності до кількості дітей.

Наприклад, у ДНЗ №1 «Зірочка» – 188 дітей, на які, згідно формульного розрахунку, виділяється 9500 грн. на кожного, тобто дитячий садочок повинен прожити на власні 1 786 000 грн. у рік. Їх потрібно раціонально розподілити на заробітну плату працівникам, харчування дітей, енергоносії, послуги зв’язку та інше. Задача не з простих, але цілком зрозуміла у часи фінансових складнощів для бюджетних установ.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting