Головна Новини Олевська міська рада Гала-концерт 5-го районного фестивалю колядок, щедрівок та вертепів «Різдвяна зірка»

Piccy.info - Free Image Hosting

Обряд колядування залишається популярним в народі, незважаючи на те, що встиг втратити свій первісний зміст. Крім народження Ісуса Христа в різдвяних піснях вихваляються всі члени родини, до якої приходили колядники. Ряджені ходять по домівках, співаючи господарям колядки, за що отримують частування, а іноді – гроші. За традицією солодощі та

частування залишають собі, а гроші передаються в храм, але і це далеко в минулому. Сьогодні обряд колядування – не тільки данина звичаям, але і відмінний привід зблизитися з сусідами, родичами і, звичайно ж, пробачити і попросити вибачення.

За традицією, на новорічні свята, коли православні церква святкує народження Христа, 14 січня в Олевську відбувся п’ятий фестиваль «Різдвяна зірка».Вперше привітати та привітатися прийшов новий голова РДА Василь Невмержицький, який був призначений на цю посаду розпорядженням Президента України від 29.12.2014 року. Вийшов на сцену разом із своїм заступником Олександром Ковальчуком, подякував аматорам районних будинків культури за збереження всього українського в душі та зовні.

Варто сказати, що у фестивалю благородна мета –  збереження і розвиток різдвяних традицій нашого краю та України, підвищення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків підростаючого покоління та суспільства загалом; обміну досвідом роботи із залучення молодого покоління до збереження народних традицій та обрядів. Лише в цей день можна почути автентичні давні різдвяні пісні та колядки з уст старшого покоління, які щедро ділилися цим надбанням зі сцени.

Програма відрізнялась і жанровим різноманіттям, і виконавською майстерністю, але особливе захоплення викликали яскраві образи. Сценічні костюми варті окремої оцінки та похвали. Об’єднуючим, піднесеним фіналом стала церемонія нагородження переможців фестивалю. Дипломами нагороджено: народні вокальні ансамблі «Калина» (с.Кишин), «Чарівниці» (с.Комсомольське), «Калиновий цвіт» (РБК); народний вокальний гурт «Олевчани» (РБК), вокальне тріо сільського будинку культури с.Зубковичі, вокальний ансамбль дитячої музичної школи (1 місце), вокальний ансамбль музичної школи викладачів, вокальні ансамблі «Кумоньки» (с.Сущани) та с.Заборочче, Степушенко Варвара. Коломієць Олександра зайняла 2 призове місце, народний вокальний ансамбль «Ярочка» с.Копище» (2 місце у номінації «Колядки») та «Надія» (с.Андріївка) 1 місце.

Різдвяні пісні втілюють добрі сподівання  людей, пробуджують духовні сили для подолання негараздів.  Залишається зберегти це світло у своїх серцях якнайдовше, принаймні до нового Різдва.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting