 Календар розділяє вірних у святкуванні Різдва, католики відзначають цю дату 25 грудня, а православні – 7 січня. Уже не один рік йдеться про те, що було б добре перейти українцям на нову дату і спільно з усім світом вшановувати народження Христа. Втім, звички, емоції, тяга до традицій і
обрядів є перепоною і створюють певну суперечність. Хоча більшість греко-католицьких парафій у світі святкує Різдво за григоріанським календарем, названим на честь папи Григорія ХІІІ, який у ХVІ столітті поправив юліанський календар – той відставав від сонячного на 10 днів. Втім, рішення, коли саме святкувати Різдво, залежить від вірних, про це кажуть священики різних конфесій.
Вечір Різдва віряни-католики Олевська зустріли в костелі, взявши участь у службі та спільній молитві. Молились за країну, за мир, за всіх хворих та православних, які привітали їх зі святом і розділили радість цього дня. Передали ближньому знак «миру», потискаючи один одному руки. Опісля вирушили додому, де за святковим столом кожен відламує кусочок облатки, бажаючи один одному щасливого і веселого Різдва.
Цього року для багатьох вірних, яких хоч і розділяють дати у календарі, є спільне відчуття, як їм вшанувати Різдво, знаючи, що на Донбасі чути постріли, у холодних окопах українські бійці, щодня чути інформацію про загибелі і поранення, вулицями ходять голодні діти і старі люди. Атмосфера цьогорічного Різдва інша, аніж у попередні роки. Найважливіше у Святвечір, на Різдво приділити увагу тим, хто переживає втрату близької людини, відсутність сина чи чоловіка, який зараз на Сході, порадив священик.
Міський голова Анатолій Повар приєднується до всіх привітань та побажань на честь Різдва Христового адресовані спільноті католиків в Олевську.

 |