Квітень

Головна Новини Газета "Новини Олевська" Зірка на ім'я Тетяна
Зірка на ім'я Тетяна
Автор: Administrator

10 грудня у музичній школі відбувся вечір пам'яті нашої землячки Тетяни Петрівни Данюк.
… Вона завжди пишалась тим, що олевчанка. Народилася у 1962 році, закінчила Олевську школу №1, музичну школу по класу фортепіано.

У 1980-1984 роках навчалася у Чернівецькому музичному училищі по класу вокалу.

Тоді ж, у студентські роки, Таня вперше дебютує на сцені як естрадна співачка - у 1983 році бере участь у Всеукраїнському фестивалі естрадної пісні пам'яті Володимира Івасюка. Ще через рік - у складі групи "Жива вода" - виступає на Республіканському конкурсі комсомольської пісні у Миколаєві.

80-ті роки принесли молодій співачці Тетяні Данюк справжній успіх і визнання. Після закінчення музичного училища вона отримала запрошення на роботу до Чернівецької обласної філармонії в склад ансамблю "Колесо". Це була перша сходинка на професійний естрадний Олімп. Насамперед - участь у Всесоюзних конкурсах естрадної пісні "Юрмала-89" та "Юрмала-90". Саме тоді талановиту яскраву дівчину помітили і запросили у Москву до концертного об'єднання Союзтеатр. На цей час припадають перші зарубіжні гастролі по Югославії у складі рок-групи "Імперія", потім з ансамблем латиноамериканського бального танцю у Болгарії.
З Болгарією пов'язано сім років життя Тетяни. Тут за контрактом вона працює в оркестрі популярної співачки Йорданки Христової, виступаючи солісткою вар'єте. У 1995 році знялася в епізодичній ролі популярного у ті роки італійського серіалу "Спрут", зйомки якого частково проходили у Болгарії.
Після повернення з-за кордону певний час Тетяна жила і працювала в Олевську, згодом у Києві почала працювати в одному з найвідоміших ресторанів, що славився якісним живим музичним виконанням.
У 2001 році Тетяна Данюк трагічно загинула.
… Голос, погляд, талант, любов до музики - все це продовжує жити у її синові Вікторі.
"Я дуже вдячний всім, хто прийшов на цей вечір, вдячний рідним, близьким, знайомим моєї мами і моїм. Вдячний вчителям і вихователям, які всі ці роки були зі мною поруч. Я обов'язково досягну мети, до якої прагнула у своєму житті мама", - так сказав Віктор у кінці вечора. І він дійсно, крок за кроком долає вершини, щоб стати справжнім професійним співаком. Як і його мама, він закінчив музичну школу, зараз навчається у Житомирському музучилищі ім. Косенка.
У 2005 році брав участь у фестивалі "Буковинська зіронька", що проходив у Чернівцях, блукав вуличками міста, де вчилася мама, і де почала стрімко зростати її майстерність як професійної співачки.
Участь у вечорі пам'яті Тетяни Данюк взяли викладачі та учні музичної школи. Окрасою ж зворушливої зустрічі став виступ ансамблю "Іліос", в якому Віктор Данюк співає разом зі своїми друзями, і який став переможцем цьогорічного фестивалю "Зорі над Убортю".
Та найбільше вразило глядачів виконання Віктором відомої пісні Френка Сінатри "Мій шлях". Саме в ній прозвучало все, що маленькими краплинками накопичував він, навчаючись співати з ранніх літ. І головну партію у цій пісні виконало серце юнака, його душа, любов до музики і до мами, заради пам'яті про яку і обрана головна мета його життя.
… "Вона з тобою, вона пишається тобою, вона вірить в тебе", - так говорили майже всі, дякуючи Віктору за запрошення на зустріч з музикою, піснею, своєю юністю.
Як і багато інших наших земляків, вона завжди сяятиме над Олевськом - зірка на ім'я Тетяна. Спасибі їй за яскраву творчість і за сина.

Тамара Заруба.

З газети "Новини Олевська", від 16.12.2011р.