Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Підсумкова конференція проекту ЄС "Доступ до публічної інформації в малих містах України"
Підсумкова конференція проекту ЄС "Доступ до публічної інформації в малих містах України"
Автор: Content manager   

Piccy.info - Free Image Hosting

21-22 листопада 2014 року в місті Козин Київської області пройшла підсумкова конференція проекту «Доступ до публічної інформації в малих містах України», що реалізувався виконавчим комітетом Української міської ради та Асоціацією малих міст України за фінансової підтримки

 Європейського Союзу. Назва конференції «Співпраця органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ у розбудові місцевої демократії».

У заході взяли участь представники 18 міст-учасників проекту (м.Білогірськ АР Крим та м.Кіровське Донецької області зійшли з дистанції з зрозумілих причин), міські голови малих міст, журналісти районних та міських ЗМІ, експерти з питань доступу до публічної інформації, представники центральних органів влади, міжнародних організацій. Що було зроблено Олевською міською радою для своїх жителів під час реалізації проекту «Доступу до публічної інформації в малих містах»?

Впроваджено механізми взаємодії громадськості та органів місцевого самоврядування щодо реалізації принципів відкритості і прозорості влади.

Залучення громадськості до співпраці з органами місцевого самоврядування є необхідною умовою прозорості та більш ефективної їх діяльності. З метою налагодження відкритої та прозорої співпраці між владою та представниками громади в місті Олевськ було підписано Суспільний договір між міською радою та вісьмома громадськими організаціями міста. Основними завданнями договору є  забезпечення участі громадян у процесах підготовки, прийняття рішень та залучення потенціалу громадських організацій до пошуку оптимальних шляхів вирішення проблем громади. Також міською радою  розроблено та затверджено на сесії Положення про громадські слухання та Положення про місцеві ініціативи.

Задля  забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, в залі очікування Центру надання адміністративних послуг встановлено монітор, на якому громадяни переглядають відеоролики про діяльність міської ради, базове законодавство (ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ЗУ «Про місцеве самоврядування», Концепцію реформи місцевого самоврядування та ін.) та життєдіяльність  міста. На інформаційних стендах   розміщені форми запиту на публічну інформацію, реєстр адміністративних послуг, інформаційні картки та свіжа преса. У кожному номері вісника «Новини Олевська» публікується стрічка із посиланням на офіційний веб-сайт Олевської міської ради, така стрічка також є на промоційній продукції (таким чином підвищено відвідуваність сайту). Змінено структуру розділу «публічна інформація» на офіційному веб-сайті. Олевською міською радою постійно проводяться відкриті засідання сесій та виконкомів, ведеться відеозапис всіх засідань,  який оприлюднюється на сайті.

У рамках даного  проекту отримано інформаційний кіоск, який  встановлено на першому поверсі міської ради. За його допомогою можна ознайомитись  із законодавчою базою, рішеннями сесій та виконкомів міської ради та іншою публічною інформацією, а також подати заяву або запит до Олевської міської ради. На сайті міста регулярно оновлюється інформація та оприлюднюються рішення і проекти рішень сесій та виконкомів, розроблено  реєстр публічної інформації. Олевська міська рада намагається оприлюднювати максимальний об’єм інформації про діяльність ради. Це значно дешевше і дієвіше, аніж давати  відповіді на запити громадян чи висвітлювати в інших ЗМІ за кошти.

Під час заходу були представлені загальні результати проекту, а також своїм досвідом, напрацьованим під час реалізації проекту, поділилися представники інших міст-учасників.

Модератором круглого столу на тему «Стан та перспективи взаємодії органів місцевого самоврядування та місцевих ЗМІ» був журналіст, ведучий політичного ток-шоу «Свобода слова» на ICTV Андрій Куликов.

Асоціація малих міст України вирішила створити Мережу місцевих засобів масової інформації з метою:

- налагодження співпраці між ними та органами місцевої демократії у висвітленні питань діяльності органів місцевого самоврядування, місцевої демократії, доступу до публічної інформації;

- підсилення місцевих ЗМІ як інструмент місцевої демократії через навчання журналістів;

- створення механізму обміну досвідом між журналістами місцевих ЗМІ.

Вперше для участі у конференції Асоціація малих міст України запросили журналістів місцевих та районних ЗМІ. На цій конференції обговорили питання створення мережі місцевих ЗМІ та започаткували традицію щорічно проводити такі зібрання для журналістів малих міст.

Засоби масової інформації (газети, телебачення, радіо, сайти) є одним з важливих чинників становлення демократичного суспільства, і сьогодні в Україні їм приділяється багато уваги, але основна увага зосереджується на проблемах та перспективах центральних ЗМІ. Специфіка ж роботи місцевих та центральних ЗМІ так само різниться, як і життя обласних центрів та малих міст. Місцеві газети, радіо та телебачення – важливий інструмент місцевої демократії, унікальне і чи не єдине джерело новин в громаді. 

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting