Головна Новини Олевська міська рада Привітання

Piccy.info - Free Image HostingЗ нагоди Міжнародного дня студента вітаю шановне студентство Олевська з професійним святом

17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це - Міжнародний день студента. Це свято зближує та об'єднує молодих людей

усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.

Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. І в листопаді 2013, коли ви вийшли на Майдан, щоб підтримати євроінтеграцію, показали, що ви і є її майбутнє.

Мабуть, більшість знає, що ідея створення міжнародного об'єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв'язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні, або відправлені в концтабори. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини. Подібно цій події, 30 листопада студенти України протестували проти влади Януковича, яких Беркут намагався зачистити. Заарештовані, побиті, але сильні духом, ви вистояли і вибороли право жити у європейській країні, тому в першу чергу, хочу привітати тих студентів, які мали відношення до Революції Гідності.

Бажаю українському студентству миру, щастя, успіхів у навчанні, добрих справ в ім'я України.

З повагою, міський голова

А.В. Повар