Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Газета "Новини Олевська" Земельна реформа
Земельна реформа
Автор: Administrator   

Оголошення
Задача землевпорядної служби сьогодні – активно роз’яснити власникам земельних паїв основні норми законопроекту «Про ринок земель», ознайомити громадськість з основними етапами впровадження земельної реформи, роз’яснити її цілі та завдання, заспокоїти громадян у їх побоюваннях.


Земля врешті решт має набути ефективного власника, справжнього господаря. І виважений законопроект, у якому будуть збалансовані інтереси громадян, має бути прийнятим, і ті пропозиції, які подавали громадяни – враховані. Верховна Рада України на пленарному засіданні, яке відбулося 9 грудня, прийняла за основу законопроект «Про ринок земель». Законопроект можна буде доопрацювати та ухвалити у наступному році. Землі сільгосппризначення не будуть продаватися та купуватися раніше вступу в дію цього закону, тобто, цей процес зможе розпочатися лише після 1 січня 2013 року.
Суспільство має бути обізнане зі своїми правами та обов’язками, щоб убезпечити себе у майбутньому. По області пройшло 622 сходи сіл та селищ, понад 75 навчань, нарад, семінарів. У районних центрах, селах та селищах області за жовтень-грудень проведено 144 засідань круглого столу. Обговорення земельної реформи продовжується. Участь у цих заходах беруть землевласники, землекористувачі, керівники сільськогосподарських підприємств, працівники органів місцевого самоврядування, фермери.
У ході громадського обговорення земельної реформи пропозиції, які збирались та узагальнювались під час проведення заходів, враховані. Вони відображають реальні потреби, надії і побоювання людей, бо висловлювалися вони у відкритій бесіді, дискусіях.
Полісяни, в основному, пропонували, щоб земля не продавалася іноземцям, щоб ринок був регульований з боку держави. Слушна пропозиція лунала, аби зменшити граничну максимальну площу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності однієї особи до 100 – 500 гектарів (законопроект 1500). Цікавило багатьох питання щодо вартості землі та орендної плати. Сьогодні селяни отримують мізерну орендну плату, яка приблизно у 10–15 разів менше, ніж, наприклад, у Німеччині. Середній розмір орендної виплати за гектар на Житомирщині становить 246 гривень. Вартість оренди після прийняття законопроекту поступово наближатиметься до середніх європейських показників.
До відома:
Отримати консультації з актуальних питань земельної реформи, роз’яснення з приводу положень законопроекту можна, звернувшись до Головного управління Держкомзему у Житомирській області. Кожен мешканець міста чи області може задати питання та отримати вичерпну відповідь за прямою «гарячою» телефонною лінією – номер (0412) 34-68-12. План проведення «гарячих» ліній розміщується щомісячно на сайті ГУ (www.dkzem.zt.ua). У територіальних органах такі лінії проходять щоденно. Проводиться особисті прийоми керівництвом ГУ, начальниками відділів та управлінь у районах та містах області. Можна надсилати свої запитання у письмовому вигляді на адресу Головного управління: м. Житомир, вулиця Довженко, 45 чи, звертатися безпосередньо у територіальні відділи земельних ресурсів.

Прес-служба Головного управління
Держкомзему у Житомирській області

 

 

З газети "Новини Олевська", від 16.12.2011р.