Головна Новини Олевська міська рада Візит делегації міста Олевська до польського міста-побратима Тошека
Візит делегації міста Олевська до польського міста-побратима Тошека

З 1 по 5 жовтня відбулася друга офіційна поїздка делегації з Олевська у складі 17 осіб до польського містечка на півдні Польщі Тошека, або як його називають місцеві жителі «край золотої качки».

Представляли делегацію міський голова Анатолій Повар, голова РДА Віктор Пилипчук, секретар міської ради Сергій Євдокимов, заступник міського голови Сергій Мельник, заступник голови районної ради Юрій Халімончук, начальник відділу культури РДА Ірина Кльоц, начальник районного відділу містобудування та архітектури Віктор Ніколайчук, директор ОП теплових мереж Олексій Панченко, голова Олевської районної Спілки поляків України Діна Халімончук, члени даної спілки: Галина Грисюк, Володимир Земляний, В’ячеслав Сарницький, депутат районної ради Володимир Катинський, спеціаліст міської ради Леся Саковець, приватний підприємець Віктор Шапорда, солістка дуету «Фарби» Тетяна Данюк, редактор офіційного сайту міської ради Наталія Дрозд.

Проїжджали через духовний центр Польщі Ченстохова, побували в  костьолі і монастирі на Ясній Горі з іконою Матері Божої Ченстоховської, що вважається чудодійною, — головний центр культу Марії в Польщі.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Зустріч делегацій

Спільна святкова вечеря відбулася одразу після приїзду до польського містечка, де представники обох сторін обмінялися подарунками, а міський голова в свою чергу привіз меру міста та його нареченій подарунок з української землі – вишиванки ручної роботи.

Екскурсія по Освенциму

Першого дня делегація з України поїхала побачити «фабрику смерті» Другої Світової війни в місті Освенцим під назвою «Аусшвіц», де було знищено, за різними даними, від 1 до 8 млн людей. Враження в «Аушвіці» справили гори речей, відібраних у полонених: окуляри, взуття, одяг, посуд, щітки. Моторошно від приміщення з кількома тоннами людського волосся, де поряд – тканина, зроблена із нього ж. Зазирнули у підвальне приміщення – тюрму для тих, хто провинився. Бачили газову камеру, крематорії. Ось як згадує про концтабір одна із виживших: «Була людина, обличчя якесь людське мала… а виявився ти чучелом. Тебе лишили твого всього. Тебе позбавили твого вигляду, твого одягу, твоїх кіс. Ти одягнутий в смугасте, в тюремне. І імені в тебе більше нема. Ти - 61369. І на цей номер ти відгукуйся. І про все забудь». На питання до аудіогіда пані Барбари: «Чи часто це місце відвідують німці та як вони реагують на побачене?», вона відповіла, що німців приїжджає дуже багато і намагаються не коментувати, однак тягар та відповідальність за вчинки предків відчувають і досі.

Зустріч з депутатами

Ввечері цього дня в урочистому залі відбулася зустріч із депутатами, де кожному із них вручали подарунки від міської ради.

Екскурсії

Ознайомили із комунальним господарством, з наданням послуг на районному рівні. Відбулася екскурсія в Культурний центр регіональної освіти в Кошенцині, де побачили галерею національних костюмів, старожитностей, книг, історичних пам'яток, яку продовжили в костелі.

Найбільше вражень було від старого замку, оточеного густим парком, реставрація якого відбувалась протягом 10 років і триває досі. Колись там жили німецькі князі, а зараз це резиденція польського молодіжного ансамблю «Шльонськ». Вид з 45-метрової висоти відкрив неймовірні пейзажі, які вдалося сфотографувати.

Відвідали Центр реабілітації інвалідів для дітей і молоді святого Рафаїла Архангела в Русіновіце. Саме там дует «Фарби» (Діна Халімончук та Тетяна Данюк) зробили вихованцям Центру подарунок у вигляді 40-хвилинного концерту з українських і польських пісень, а інші члени делегації передали подарунки з українськими цукерками.

Вечеря відбулася в присутності войта гміни Кошенцин Гжегожа Зая та депутата ІІІ каденції Сейміку Сілезького воєводства Зігмунда Вілька, з яким обговорилиможливості та шляхи співпраці.

Октоберфест

10 ювілейний фестиваль пива «Октоберфест» дав можливість побачити багату культури міста, навчитися співати їх пісень та вивчити національні танці.

На сцені відбулося підписання Угоди про партнерство та співробітництво між Тошеком та Олевськом (на фото). Міський голова Анатолій Повар нагородив почесною грамотою за активну громадську діяльність, гармонізацію міжнаціональних відносин та сприяння у встановленні партнерських стосунків між містом Олевськ та гміною Тошек депутата ІІІ каденції Сейміку Сілезького воєводства Зігмунда Вілька.

Мери трьох міст-побратимів Олевська, міський голова Анатолій Повар (Україна), Тошека, бургомістр Гжегож Купчик (Польща) та Хоенау, перший бургомістр Едуард Шмідт (Німеччина) відкрили бочку пива. З німецьким бургомістром теж відбулася розмова про майбутню співпрацю. Міський голова Анатолій Повар дав інтерв’ю місцевому телеканалу про мету візиту та очікування від співпраці.

Представники української делегації, дует «Фарби», підготували для польської публіки музичний подарунок. 20 хвилин лунали українські пісні, які підспівували і під які підтанцьовували, за що виконавицям щедро аплодували.

Потім відбулося частування пивом, яке в Польщі дуже полюбляють. Веселощів вистачало, вражень багато, описувати ще на кілька сторінок.

День від'їзду

Після служби в костелі Святої Катерини Александрійської, відбулася прощальна вечеря в замку міста Тошек.

Екскурсія по Кракову