Головна Новини Олевська міська рада Польські «Сонячні мелодії» по-українськи
Польські «Сонячні мелодії» по-українськи

Фестиваль покликаний популяризувати польську культуру та зміцнювати дружні зв’язки між Україною та Польщею. Дружба українського та польського народів має глибокі корені, тому невипадковим є той факт, що в місті вже

всьоме пройшов фестиваль польської культури «Сонячні мелодії».

За сприяння генерального консульства Республіки Польща у м.Вінниці, Житомирська обласна Спілка поляків України, Олевський районний відділ Спілки поляків України, з 24 по 26 вересня в Олевську пройшов 7 фестиваль польської культури під назвою «Сонячні мелодії».

Фестиваль почали зі Святої Літургії в костелі Воздвиження Святого Хреста і концерту дитячого польського вокального ансамблю «Кольорове пташки» з м. Володар-Волинського, наступного дня учні та викладачі музичної школи відіграли концерт «По сторінках творів польських композиторів», а заключний концерт відбувся у ЦХЕТУМі. Участь у святковому дійстві взяли голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур та народний ансамбль польського танцю із міста Житомир «Короліски».

Олевськ представляли дипломант Міжнародного фестивалю колядок (Польща), дитячий вокальний ансамбль «Яскулечка» та вокальний ансамбль польської пісні «Лілея». Підтримували олевчан-поляків українськими піснями та танцями юні артисти Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді та олевських шкіл.

Зі сцени лунали гімн України, гімн Польщі, народні пісні, вірші польською, а ще всім відома пісня, яку одночасно транслювали всі телеканали Польщі в знак солідарності з Україною "Подай руку Україні" українсько-польської групи Taraka. Око радували вишиванки та елементи української символіки, на старших – яскраві концертні костюми, а слух – гарно підібраний репертуар, бездоганні голоси виступаючих.

Урочиста частина нагородження містила і вітання, і побажання, і нагородження. За активну громадську діяльність, гармонізацію міжнаціональних відносин та сприяння у встановленні стосунків між містом Олевськ та гміною Тошек подяку міської ради вручили пані Вікторії Лясковській-Щур. За активну громадську діяльність, вагомий внесок у справу збереження та популяризацію польської культури в Олевську, зміцнення дружніх стосунків між українськими та польськими народами подяку з рук секретаря міської ради Сергій Євдокимов отримала пані Діна Халімончук.