Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Муніципальна консолідація в Європі: тенденція і рішення щодо об’єднання і співробітництва
Муніципальна консолідація в Європі: тенденція і рішення щодо об’єднання і співробітництва
Автор: Content manager   

Саме під такою назвою проходила міжнародна конференція25-26 вересня в Києві, на якій був присутній і міський голова Анатолій Повар.

Метою заходу є поширення досвіду країн Ради Європи, які впровадили реформи муніципальної

 консолідації: об'єднання та співробітництво громад. Підсумковим документом за результатами заходу будуть рекомендації представників урядів держав-членів Ради Європи щодо впровадження реформи міжмуніципальної консолідації в Україні.

Під час конференції, організованої Радою Європи спільно з Мінрегіоном, 25 вересня відбувся ефективний обмін думками українських урядовців, представників асоціацій та експертів  з представниками європейських держав, зокрема,  Великої Британії, Грузії, Латвії, Албанії та Мальти, чиї міністри поділились досвідом щодо реформи муніципальної консолідації. У ході конференції учасники обговорили такі  питання:

Співробітництво та об’єднання громад в Україні: потреби та перспективи;

 Реформи муніципальної консолідації в Європі: досвід та моделі;

Досвід країн, які впровадили реформи муніципальної консолідації: висновки та рекомендації;

Досвід країн, які впроваджують реформи муніципальної консолідації: виклики та перспективи;

Досвід у сфері міжмуніципального співробітництва.

Асоціацію міст України на міжнародній конференції представляли: М. Пітцик, виконавчий директор АМУ; О.Томнюк, заступник директора Центру розвитку і міжнародного співробітництва АМУ; О.Гвелесіані, Козятинський міський голова; А.Повар, Олевський міський голова; Л. Цимбалюк, в.о. Житомирського міського голови; В.Мазур, Бердичівський міський голова. 

Для впровадження реформи децентралізації влади, місцевого самоврядування, бюджетної децентралізації, дерегуляції сфери послуг, український парламент має внаслідок виборів отримати стійку більшість і схвалити відповідні закони до кінця року. 

Про це розповів Віце-прем`єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман:

"Є політична воля Президента країни на курс європейської інтеграції і децентралізацію влади, є готовність Уряду діяти в напрямку децентралізації влади, і сьогодні розпочався виборчий процес до українського парламенту, який є надзвичайно важливим.   Ми маємо отримати стійку більшість в парламенті, щоб всі рішення, які відповідають кращим європейським практикам і потребам України, були реалізовані", – зазначив він.

За словами учасників конференції, консолідація (співробітництво або добровільне об`єднання) забезпечить громадам, які отримають нові можливості внаслідок реформи місцевого самоврядування,  успішний розвиток і зміцнить їхню фінансову спроможність.

«Звісно, ми не проходили шлях реформ, і нам потрібна технічна експертна підтримка наших міжнародних партнерів, щоб обійти ті проблеми, з якими вони вже стикались, щоб кожне рішення було максимально виважено із мінімізацією можливостей на помилку, оскільки у України немає часу на помилки», – наголосив Віце-прем`єр-міністр.

За матеріалами сайту Асоціації міст України