Травень

Головна Новини Олевська міська рада Новини від АММУ
Новини від АММУ

Десятий, ювілейний і надскладний. У Одесі пройшов 10 український муніципальний форум. У форумі взяли участь близько 250 керівників міст і сіл з усіх областей України, місто Олевськ представляв міський голова

Анатолій Повар. День реформ проводився в рамках проекту USAID "Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні" (ДІАЛОГ), який реалізує АМУ.

Об’єднатися заради вирішення загальнодержавних проблем. Ця теза стала ключовою для учасників форуму. Розглядались нагальні питання децентралізації, завдання і шляхи енергозабезпечення міст в умовах тиску у газовому питанні з боку  Росії, проблеми, пов’язані з кризою на Сході України.

Віце-прем’єр міністр України Володимир Гройсман, який виступив на форумі з доповіддю щодо сучасного стану економіки України і першочергових завдань держави та органів місцевого самоврядування, підкреслив:  в Україні необхідно ставити крапку на пострадянській ідеології і прагнути до європейського рівня.  Як приклад для України Володимир Гройсман назвав Польщу, з системи управління цієї країни можна багато чого почерпнути і українцям.

Питання газу, на думку Віце-прем’єр міністра, це питання незалежності України, і напружену зиму населення країни переживе без особливих проблем, якщо люди почнуть економити теплоенергію.

Виступ Віце-прем’єр-міністра викликав широкий резонанс серед слухачів. Міські голови, чиновники з різних регіонів України ставили питання щодо механізмів передання громадам реальної влади, щодо роботи систем тепло-енергопостачання на місцях. Одне із завдань форуму  – допомогти рівноправному діалогу між місцевим самоврядуванням і центральною владою – було виконано. Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, який головує у Асоціації міст України, назвав 10-й форум об’єднувальним для всіх областей України.

Форум відбувався протягом двох днів. Обговорювали також питання прийняття та адаптації тимчасових переселенців, завдання місцевого самоврядування щодо надання допомоги у проблемних містах Донецької та Луганської областей, ліквідації  наслідків військових дій. За підсумками дискусії буде прийнято Звернення учасників Х муніципального форуму до вищих органів державної влади.