Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Міський голова Олевська був учасником 14 Економічного форуму в Польщі
Міський голова Олевська був учасником 14 Економічного форуму в Польщі
Автор: Content manager   

Після цьогорічних подій цікавість до України тільки зросла. Саме нашій країні була присвячена спеціальна серія дискусій. Про Україну говорили у всіх інших дискусіях як про один із найважливіших політичних і економічних

 викликів.

Представляти Україну на 14 Економічному форумі в Криниці (Польща) приїхали 32 осіб, учасником якого був і Олевський міський голова Анатолій Повар. Форум у Криніце – найважливіший майданчик для неформального спілкування політиків і експертів із різних країн світу. На Форумі дуже велику увагу приділяли нашій країні. Це пов'язано з тим, що в Україні змінилася влада, що в Україні новий Президент, новий уряд. Питання майбутнього нашої країни, векторів її розвитку, євроінтеграції при новій владі дуже актуальні, вони – серед першочергових питань, які розглядалися на Форумі. Конструктивна робота Форуму представляла обговорення як актуальних проблем розвитку світу, так і проблем, які стосуються безпосередньо України, її позиціонування у Європі та світі. Ці обговорення присвячені економічним особливостям, проблемам безпеки, де також розглядається українська модель. Панель «Україна у нових реаліях: геополітичні та геоекономічні орієнтири - це найширша і найбільш комплексна панель, у якій була участь як українських фахівців, так і тих, хто ухвалює рішення у світовому масштабі. І ця панель пов'язана з роллю і місцем України у світі в умовах нової влади.

У числі постійних виставок під час Форуму: «Україна – малі міста – магніт для інвесторів» (Олевськ – учасник проекту), Фонд Ігоря Янковського «Ініціатива в ім’я майбутнього» представив виставку картин переможців Всеукраїнського дитячого конкурсу «Моя мирна Україна». Серед супроводжуючих заходів був показ фільму-переможця щорічного міжнародного кінофестивалю «Хрустальний глобус» «Корн Айленд», зустріч із відомим українським письменником Сергієм Жаданом та шоу світла, води і музики.

Багато тематичних блоків були українським проблемам з газом під назвою «Загальний ринок електроенергії і газу – роль країн Вишеградської групи – засіб від української кризи, політичній ситуації «Україна – два кольори», де спеціальним гостем був колишній Президент Польщі Олександр Квасневськи, говорили і про євроінтеграцію України, потенціал регіонів, «Одна країна – дві мови» ( про українсько-російський мовний конфлікт).

На дискусійних семінарах обговорювали «Російське громадянське суспільство на фоні кризи у відносинах Росії і Заходу» в ракурсі нового політичного режиму «пост-кримської» Росії, Росію в світовій політиці.

Обговорювали на панелях (заходах) і не менш цікаві теми, для учасників форуму представили доповіді під неординарними назвами «Поляк може! – 25 років демократичних змін, 15 років в НАТО, 10 років в ЄС. Це робиться так» та «Польща – ЄС – Європа. Досвід 25 років. Виклики наступної четверті століття».

Дві нагороди отримали українці під час урочистостей чергового польського XXIV Економічного форуму у Криниці. Спеціальну нагороду отримало усе українське суспільство, котре боролося на Майдані за свою свободу. Від імені своїх співвітчизників з рук Леха Валенси відзнаку прийняв український письменник, поет, перекладач та музикант Сергій Жадан.

 «В Україні зараз іде війна. Реальна, хоч і неофіційна – а тому брутальна, цинічна. Вірю, що Європа не буде байдуже спостерігати за цим», - сказав Жадан, котрий під час урочистостей отримав також нагороду «Нова культура нової Європи» імені Станіслава Вінценза („Nowa Kultura Nowej Europy" im. Stanisława Vincenza) та 40 тисяч злотих премії.

Саме ця нагорода призначається за значні досягнення у популяризації культури Центро-Східної Європи від 2005 року. Названа іменем Станіслава Вінценза, відомого письменника, перекладача, філософа, дослідника культури та есеїста, організатора першого з’їзду «малі батьківщини», автора концепції, що не настільки держави, як власне регіональні «малі батьківщини» свідчать про взаємозв’язок європейців.