Головна Новини Олевська міська рада ДНЗ на шляху реформи
ДНЗ на шляху реформи

28 серпня на розмову до міського голови прийшли завідуючі ДНЗ міста та працівники дитячого садочка №13, щоб обговорити традиційні питання роботи з нового навчального року.

Рішенням виконавчого комітету були затверджені зміни до статутів ДНЗ.  У новій редакції статуту ДНЗ викладено наступні пункти:

1.4.Засновник здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення в межах кошторисних призначень відповідно до діючого законодавства України. Тобто керівник дитячого садочка самостійно розпоряджається коштами виділеними із державного бюджету. В разі їх нестачі, він повинен або шукати інші джерела фінансування (спонсори, благодійники, батьківський комітет), або робити зміни у штатному розписі.

1.7. Майно ДНЗ №13 належить йому на праві оперативного управління. За матеріально-технічну базу, до прийняття даного рішення, відповідала міська рада, в подальшому цим питанням займатиметься завідувач дитячого садочка.

9.2. Керівництво роботою дошкільного навчального закладу здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади за поданням міського голови виконавчим комітетом Олевської міської ради за попереднім погодженням з відділом освіти Олевської районної державної адміністрації у порядку передбаченому чинним законодавством України. Призначатиметься завідувач ДНЗ не начальником відділу освіти Олевської РДА, а виконавчим комітетом міської ради, попередньо погоджуючи кандидатуру з даним відділом.

Видалено п.6.4. розділу 6 Організація харчування та медичного забезпечення здійснює міська рада. Відтепер цим займатиметься керівництво ДНЗ.

У розділ 9 добавлено п.9.3. Із завідуючим ДНЗ № 13 укладається контракт та доповнено п.9.4.Завідуючий дошкільним навчальним закладом самостійно без довіреності діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях незалежно від форм власності, укладає правочини з юридичними та фізичними особами з правом підпису будь-яких, у тому числі фінансових, документів. У розділ 11 добавлено п.11.5 За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік може здійснюватися як через централізовану бухгалтерію дошкільних навчальних закладів міста, так і кожним закладом окремо.

Рішення з даними змінами були подані Олевською міською радою до районного відділу освіти, але з відповіддю вони не поспішають.

Міський голова неодноразово пояснював всі зміни передбачені новим статутом. Завідуючі будуть повноцінними керівниками, і з 1 вересня самі керуватимуть не тільки освітньо-виховними процесами, а й господарськими. І що не менш важливо, це не надумано, а так «говорить» закон. Ці реформи рано чи пізно мали статися, залишається ці зміни прийняти і починати працювати но-новому.

Детальніше на відео