Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Олевська республіка
Олевська республіка
Автор: Content manager   

   21 серпня 2011 року в місті Олевську було урочисто відзначено 70-річчя від дня заснування Олевської республіки. Для увічнення цієї події в центрі міста на вулиці Володимирській було відкрито пам'ятний знак. Участь в урочистостях взяли жителі багатьох областей України.

   Ця дата була вибрана не випадково. Саме 21 серпня 1941 року, оволодівши Олевськом і розмістивши свій штаб у сучасному приміщенні ПТУ-10, Тарас Дмитрович Бульба – Боровець розпочинає активну діяльність зі створення зародків майбутньої Української держави.

   Олевська республіка включала територію Олевського району, частини суміжних з ним Овруцького, Лугинського, Ємільчинського районів Житомирщини та частину північно-східного регіону Рівненщини. Крім того, загони Поліської Січі поширювали свій вплив на територію прикордонного білоруського Полісся.

  Функції уряду виконувала районна управа, голова Борис Симонович, секретар Грабовський. Армія з міліцейськими функціями — Поліська Січ чисельністю від 1-ї до 5 тисяч чоловік, уніформа — цивільний одяг з шапкою-мазепинкою, жовто-синьою пов'язкою на лівій руці, старшини на пов'язці мали зображення тризуба, на пілотці — стрічку з національними кольорами. Освітянськими проблемами займався освітній відділ. Преса — газета «Гайдамака» (вийшло всього 6 номерів). Грошова одиниця — радянський карбованець і німецька марка. Релігія — православ'я, богослужіння проводилося в Свято-Миколаївській церкві священиком от. Михайлом Симоновичем. Відбудовувалися місцевий кінотеатр і театр (готувалася п'єса «Посол на сесії»); відновлювалося виробництво порцелянового заводу, меблевої фабрики. На 1-ше листопада 1941 року було заплановано пуск гідроелектростанції. З 16 вересня 1941 року в Олевську кожного вівторка проводилися ярмарки.

   Незважаючи на своє недовге існування (15 листопада 1941 року було видано наказ про розпуск «Поліської Січі»), Олевська республіка є прикладом героїчної боротьби жителів нашого регіону за свою незалежність, нестримного бажання розбудовувати Українську державу на основі правових принципів визнаних цивілізованим світом.

За матеріалами вільної енциклопедії «ВІКІПЕДІЯ» http://uk.wikipedia.org/wiki/Олевська_республіка#cite_note-2