Головна Новини Олевська міська рада Олевський міський голова взяв участь у засіданні АммУ в місті Миргород
Олевський міський голова взяв участь у засіданні АммУ в місті Миргород

зібралися міські голови із міст, які є членами Асоціації малих міст України. На засіданні побував і Олевський міський голова Повар А.В.

- Програма круглого столу дуже актуальна на сьогодні, - переконаний Анатолій Негра із м. Гола Пристань (Херсонська обл.). – Міським головою я працюю уже 17-й рік поспіль і увесь цей час постійно йшлося про реформи, але все це, на жаль, були тільки розмови. Сьогодні ж треба не просто говорити, а діяти, тому, що суспільство стомлюється від постійних перемовин. Ми сподіваємося, що реформи розпочнуться… Хоча я знову бачу, що від цього питання поступово відходять. І якщо нічого не зміниться й цього разу - суспільство просто не зрозуміє. Вся Європа живе нормально, а ми - лише самими розмовами. Я сподіваюся, що сьогодні ми випрацюємо власну стратегію, щоб допомогти владі вирішити питання реформи місцевого самоврядування. І розпочинати реформи потрібно обов’язково знизу.

- Я більше ніж впевнений, що той рівень місцевого самоврядування, в якому ми знаходимося, сьогодні не задовольняє абсолютно нікого, - долучився до розмови Олександр Курінний, Новоукраїнський міський голова (Кіровоградщина). - Як на мене - то місцеве самоврядування частково зупинилось на рівні міст обласного підпорядкування. Якщо копнути нижче, то у районних центрах, селах фактично є лише обов’язки і немає жодних можливостей, жодних спроможностей громади виконати те, що їй потрібно. За усі роки нашої незалежності від місцевого самоврядування лише відщипувалося і жодного разу не добавлялося. Мабуть, прийшов час віддати борги місцевому самоврядуванню і дати людям самим спробувати погосподарювати, як кажуть, в своєму домі.

- Зараз цікавий час. І не тільки через проблеми, з якими ніколи не стикалась наша країна, - сказав Павло Козирєв, голова Асоціації малих міст України, міський голова міста Українка. - На моє глибоке переконання все, що відбувається поганого в Україні, аж до військових дій, все це результат надзвичайно жорсткої централізації влади в країні. Зараз самоврядування за допомогою політичної волі керівництва намагається радикально децентралізувати життя, щоб люди могли 90% питань вирішувати там, де вони живуть. І щоб у них окрім бажання самостійно вирішувати проблеми, була ще й можливість робити це (маю на увазі внесення змін до бюджету). Це буде найголовнішою темою цього круглого столу.

- Наше місто заслужило, щоб сюди приїздили гості, особливо міські голови, - сказав Миргородський міський голова Сергій Соломаха, презентуючи учасникам кругового столу Миргород. - Нам є що показати і про що поспілкуватися на сьогоднішньому засіданні. Дискутуючи, ми дійдемо спільної думки щодо проблем малих міст в Україні і запропонуємо увазі законодавців власне бачення вирішення існуючих проблем.

Віра ЯВТУШЕНКО

Матеріал взято з сайту Миргородської міської ради