Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Працівники Олевської міської ради обговорювали реформу місцевого самоврядування на засіданні Житомирського АмУ
Працівники Олевської міської ради обговорювали реформу місцевого самоврядування на засіданні Житомирського АмУ
Автор: Content manager   

19 серпня у Житомирі відбулось чергове засідання представників громад-членів Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України.

У заході взяли участь міські голови та секретарі міських рад, серед них

 секретар Олевської міської ради Євдокимов С.М. та заступники міського голови Колбасюк В.В. і Мельник С.В. Основною темою засідання стало обговорення реформи місцевого самоврядування в Україні.

Відкрила засідання голова Житомирського регіонального відділення АМУ, в.о. Житомирського міського голови Любов Цимбалюк. Вона зазначила: "Це не перший захід на цю тему, але сьогодні, у вузькому колі керівників міст нашого регіону, ми матимемо змогу обговорити проблеми з якими стикається щоденно кожен із нас у різних сферах господарювання та можливість їх вирішення завдяки реформуванню".

Спікером на засіданні виступив радник голови Житомирської обласної ради Петро Рудницький. Свою доповідь він розпочав із інформації про зміни у бюджеті країни і як це може позначитися на роботі органів місцевого самоврядування.

Окрім цього, учасники обговорили проект основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік. Міські голови зазначили, що зміни до бюджетного законодавства пов’язані із нагальною потребою у коштах на проведення військових операцій, а також на відновлення інфраструктури визволених від терористів територій Донецької та Луганської областей і тому розраховувати на покращення фінансового стану на місцях ще зарано. Разом з тим вони відмітили позитив у  запроваджених змінах, які мають на меті збалансувати та фінансово стабілізувати бюджет.

Щодо адміністративної складової реформи учасники дійшли спільної думки, що реформа без заміни кадрів неможлива.

У ході обговорення реформи виступив, зокрема, Коростишівський міський голова Микола Чиколай. Він підкреслив: "У будь-якій реформі є позитив, але є і ризики. Кабінет Міністрів, враховуючи ситуацію в державі, має довести до кінця децентралізацію влади. Але має бути не тільки децентралізація влади, але й децентралізація ресурсів".

Наприкінці обговорення учасники висловили сподівання, що завдяки запровадженим реформам місцеве самоврядування здобуде фінансову достатність та самостійність.

У другій частині засідання перед учасниками виступила консультант з питань муніципальної статистики АМУ Надія Єременко. Вона ознайомила присутніх із принципами роботи Автоматизованої системи муніципальної статистики, її завданням та можливостями.

Далі учасники перейшли до обговорення кандидатур на посаду голови Житомирського РВ. Бердичівський міський голова Василь Мазур запропонував кандидатуру Баранівського міського голови Анатолія Душка, але він оголосив самовідвід і надав пропозицію обрати головою РВ в.о. Житомирського міського голови Любов Цимбалюк. Її кандидатуру усі присутні підтримали одноголосно.

Останнім питанням на порядку денному було визначення тем для обговорення на засіданнях регіональної дорадчої ради у 2015 році. У ході обговорення сформовані такі теми:

- особливості формування бюджетів територіальних громад на 2014 рік та міжбюджетні відносини;

- обговорення законодавчих змін;

- взаємодія територіальних громад з обласною державною адміністрацією та з підприємствами природних монополій.

 

Матеріал взято із сайту АмУ