Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Чи готові олевське районне керівництво та сільські голови до реформи місцевого самоврядування?
Чи готові олевське районне керівництво та сільські голови до реформи місцевого самоврядування?
Автор: Content manager   

15 серпня в великій залі Олевській РДА відбувся семінар-нарада з питань децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування за участі заступника голови Житомирської обласної ради Арешонкова В.Ю., депутата Житомирської обласної ради Озерчука А.М.,

 голови РДА Пилипчука В.І., голови Олевської районної ради Харченка М.А., міського голови Повара А.В., заступників голови райради, міської ради, сільських. селищних голів району та ЗМІ.

У ході семінару обговорювали питання  децентралізації влади і реформу місцевого самоврядування, яку впроваджує сьогодні Уряд, і яка передбачає передачу повноважень і ресурсів на рівень громад – міст, селищ та сіл та дасть поштовх до розвитку регіонів і країни в цілому. Обговорювали її перебіг та можливий поділ на прикладі Олевського району.

Арешонков В.Ю. особисто відповів на всі питання присутніх та розвіяв міфи, які побутують в суспільстві.

Відбулась жвава дискусія, особливо в частині співвідношення повноважень місцевого самоврядування та виконавчої влади, з’ясування первинності повноважень чи ресурсів, що таке «формування бюджету знизу» і питання фінансування громад під час реформи.

І з думкою,  що необхідно зробити чіткий аналіз кожної територіальної громади, щоб реально оцінити її можливості утримувати себе, а не бути на 70%  дотаційною, як це було раніше, погодилися всі присутні.

На повну силу реформа буде діяти з 2015 року, на нею покладаються великі надії, а чи готові сільські голови Олевського району до неї буде відомо із їх практичних кроків та готовності до діалогу з людьми, до змін. У будь-якому випадку думка кожної територіальної громади буде врахована.

Скориставшись можливістю, сільські голови району порушили перед обласним керівництвом питання незаконного видобутку бурштину, яке все більше загострюється та несе кримінальний характер: погрози, стрілянину та інше. На що, Арешонков В.Ю. не дав чіткої відповіді, лише розповів про надіслані відповідні звернення до силових структур та столичних органів влади, які поки не принесли позитивного результату.

Другорядно звучало питання про третю хвилю мобілізації, яка проходить в області, зокрема в Олевському районі та святкування 23-24 серпня свята Державного Прапора та Дня Незалежності.