Головна Новини Олевська міська рада Археологічна конференція в Олевську – 2014
Археологічна конференція в Олевську – 2014

Сьогодні в актовій залі міської ради відбулась археологічна конференція на тему: «Стародавній Олевськ: перспективи археологічних досліджень та музеєфікації».

Науковий склад був представлений наступними учасниками конференції: Моця О.П.  член-кореспондент Інституту археології НАН України, доктор історичних наук, професор; Петраускас А.В. – старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук, Зоценко І.В. – ст. науковий співробітник МІДЦ, Бібіков Д.В. – провідний науковий співробітник Вишгородського іст.- культурного заповіднику, Прудько В.О. – кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя, Пархоменко О.Г. – науковий співробітник Ніжинської археологічної експедиції, Переверзєв С.В. – зав. сектору археології та кам'янознавства Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Державної адміністрації зони відчуження України.

Ділилися своїми здобутками та знаннями з аудиторією студентів із Житомирського державного університету ім. Франка, вчителями історії олевських шкіл та ЗМІ.

Доповідачі презентували учасникам заходу результати досліджень в урочищі Бабина гора, зокрема можливість розкопок на території міста біля Свято-Миколаївської церкви та ПАТ «Олевський хлібозавод», де за припущеннями археологів, стояв замок. Через асфальт, забудови та господарчі споруди, робити розкопки на даній території не можливо, тому всі знахідки проводяться на древньому городищі.

Серед тем була і доповідь про експериментальне відтворення давньоруського човна, а саме човна-довбанки за допомогою інструментів максимально схожих на інвентар древніх слов’ян і створення такого човна методом випалювання, а ще створення гончарного посуду. Все це планують зробити частиною  музею під відкритим небом безпосередньо на Бабиній горі.

Продовження конференції відбудеться завтра о 12.00 год. біля урочища, де будуть представлені найцікавіші моменти сьогоднішньої доповіді на практиці.