Головна Новини Олевська міська рада Про Олевськ пишуть у польській газеті
Про Олевськ пишуть у польській газеті

На дорозі до партнерства

переклад

У жовтні минулого року, в муніципалітеті Тошек вперше побувала делегація з розташованого на Україні, Житомирська область, міста Олевськ. З 9 по 14 липня, на запрошення місцевого самоврядування, делегація з представників гміни Тошек та району Глівіцького відвідала місто Олевськ. Керуючись бажанням зміцнити взаємне співробітництво і демократичним бажанням українського народу об'єднатися з Європейським Союзом, на День міста мери Тошека і Олевська підписали декларацію, яка стала першим формальним кроком у напрямку передбачуваного партнерства.

Польську делегацію вітали Анатолій Повар - мер Олевська та працівники міської ради.

Візит польських гостей був організований таким чином, щоб вони могли взяти участь у всіх запланованих заходах і офіційних зустрічах. Місцева влада організувала різнопланову програму перебування в місті, щоб більше ознайомити з повсякденним життям місцевого населення. Весь відпочинок проходив в атмосфері надзвичайної відкритості, доброти і гостинності.

Польська делегація зустрічалася з депутатами міста і з представниками районного керівництва. Цікавою частиною візиту була зустріч з міським головою міста Коростень Москаленком В.В. та заступником голови районної ради Арешонковим В.Ю. Незважаючи на дощову погоду, залишитися в близько 65 тисячному Коростені виявилося дуже цікаво, історія і традиції якого надзвичайно сподобались. Гості мали можливість побувати в красивому парку, який жартома називається "маленька Швейцарія" і відвідати знаменитий 165- метровий військово-історичний комплекс "Скеля", розташованого в підвалі колишнього командного пункту, побудованого в 1935-37 роках.

Перебування в місті не обійшлося без дегустації місцевої кухні, де приміщення ресторану було прикрашене елементами стародавнього українського побуту.

Гості з Польщі побачили підприємство по переробці деревини, підприємство з обробки граніту, лісове господарство, плантації вирощування хмелю і побували на місці археологічних розкопок.

Цікавим було відвідування пасіки одного місцевого підприємця, який окрім збирання меду, займається і апітерапією  (Апітерапі́я — медичне використання бджолиних продуктів, зокрема: медупергивоскупрополісу,маточного молочка(«королівського желе») та бджолиної отрути.) Дерев'яний будинок, в якому знаходиться спеціальне "ліжко-вулик», під яким мається рій бджіл, які виробляють лікувальну вібрацію, що позитивно впливає на серцево-судинну систему.

Неймовірною виявилася поїздка в Кам'яне село – геологічне диво поліської місцевості. Відвівали і село Копище, розташоване біля кордону з Білорусією, яке було повністю спалене 12 липня 1943 року фашистами. Відвідали музей історії села Копище і вшанували пам'ять жертвам місцевої трагедії, яка призвела до загибелі 2887 чоловік, серед яких1347 дітей.

Основним моментом відпочинку був День міста Олевськ, який святкували разом із церковним святом апостолів Петра і Павла та місцевим фестивалем чорниць. Після знайомства з іншими гостями свята, відкрили пам’ятник Магдебурзькому праву та урочистою ходою пройшлися вулицею міста під святковий марш. У присутності представників місцевих органів влади, делегацій із сусідніх міст та області, мери Олевська та Тошека підписали декларацію про партнерство.

Підписання такого документа є першим формальним кроком на шляху до зміцнення дружніх відносин з містом Олевськ. У цей важкий для народу України час, підписання декларації стало жестом солідарності і тим самим польська держава зробила свій вклад у розбудову суверенних держав Європи.