Головна Новини Олевська міська рада Дитячі садочки міста Олевськ працюватимуть по-новому
Дитячі садочки міста Олевськ працюватимуть по-новому

Недостатність коштів на ДНЗ міста становить 919 100 тисяч гривень. Така фінансова ситуація у цьому році склалася з дошкільними закладами міста Олевськ. Всі намагання міської ради і депутатів вирішити дане питання не увінчалися успіхом.

Про вихід із ситуації, який знайшли в сесійній залі, читайте далі.

На позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулось 6 серпня 2014 року було прийнято рішення про можливе скорочення штатів дитячих садочків міста та внесено зміни до статутів, за якими до цього часу працювали дошкільні установи.

Довідка. Стату́т (лат. statutum, від лат. statuo — встановлюю, вирішую) — встановлений засновником (власником майна) організації обсяг правил, що регулюють її правовий стан, відносини, пов'язані з внутрішнім управлінням, стосунки з іншими організаціями чи громадянами.

Дослівно питання звучало так «Про внесення змін до статутів ДНЗ та вирішення питань перерозподілу основних засобів, матеріальних цінностей і кошторисних призначень фінансового ресурсу між дошкільними закладами освіти міста».

Одноголосне голосування за дане рішення стало спільним «знаменником»,  до якого прийшли у формулі економіки та політики сьогодення.

У новій редакції статуту ДНЗ викладено наступні пункти:

1.4.Засновник здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення в межах кошторисних призначень відповідно до діючого законодавства України. Тобто керівник дитячого садочка самостійно розпоряджається коштами виділеними із державного бюджету. В разі їх нестачі, він повинен або шукати інші джерела фінансування (спонсори, благодійники, батьківський комітет), або робити зміни у штатному розписі.

1.7. Майно ДНЗ №13 належить йому на праві оперативного управління. За матеріально-технічну базу, до прийняття даного рішення, відповідала міська рада, в подальшому цим питанням займатиметься завідувач дитячого садочка.

9.2. Керівництво роботою дошкільного навчального закладу здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади за поданням міського голови виконавчим комітетом Олевської міської ради за попереднім погодженням з відділом освіти Олевської районної державної адміністрації у порядку передбаченому чинним законодавством України. Призначатиметься завідувач ДНЗ не начальником відділу освіти Олевської РДА, а виконавчим комітетом міської ради, попередньо погоджуючи кандидатуру з даним відділом.

Видалено п.6.4. розділу 6 Організація харчування та медичного забезпечення здійснює міська рада. Відтепер цим займатиметься керівництво ДНЗ.

У розділ 9 добавлено п.9.3. Із завідуючим ДНЗ № 13 укладається контрактта доповнено п.9.4.Завідуючий дошкільним навчальним закладомсамостійно без довіреності діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях незалежно від форм власності, укладає правочини з юридичними та фізичними особами з правом підпису будь-яких, у тому числі фінансових, документів. У розділ 11 добавлено п.11.5 За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік може здійснюватися як через централізовану бухгалтерію дошкільних навчальних закладів міста, так і кожним закладом окремо.

Відтепер обов’язки і відповідальність керівника ДНЗ збільшиться вдвічі. Чи готові вони до цього та як втілюватимуться в життя зміни у статуті, читайте у наступних публікаціях.