Головна Новини Олевська міська рада Одвічне питання вибору. Бути чи не бути дитячому садочку №13?
Одвічне питання вибору. Бути чи не бути дитячому садочку №13?

Враховуючи те, що у 2014 році зменшено фінансування на дошкільні заклади освіти та у відповідності до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням положень Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»,

на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року №156 – р «Про заходи щодо збалансування місцевих бюджетів у 2014 році», з метою забезпечення економного і раціонального використання коштів та здійснення видатків місцевих бюджетів у межах наявних фінансових ресурсів на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв, придбання продуктів харчування та інших соціально-значущих видатків постало питання про призупинення діяльності дошкільного навчального закладу №13 «Золотий ключик».

Враховуючи вищевказані показники, дане питання винесли на засіданнях виконкому та сесії міської ради, щоб публічно обговорити призупинення роботи дитячого садка №13 «Золотий ключик».

Всього в садочку 50 дітей на 3 групи, відвідування в середньому складає 53%, тобто фактично садочок відвідує 32 дошкільнят, з них 11 із с. Соснівка. Дану кількість дітей обслуговує 19 штатних працівників, коли штати утримуються з розрахунку 55 дітей.

Свій бюджетний ліміт садочок №13 «Золотий ключик» вичерпав, бюджет дитячого садочку №13 складає 852 400 грн. Офіційні листи, депутатські звернення не вирішили проблеми фінансування дошкільних установ міста, недостатність залишається незмінною.

Заввідділом фінансово-господарської діяльності міської ради Дорош В.В. в межах своєї компетенції вважає рішення про призупинення роботи ДНЗ  №13 аргументованим і запевняє, що дітей буде розподілено між іншими 4-ома міськими садочками. Такою ж рекомендацією «порадували» і фінансові управління міста та області, мовляв, «на даний час призупинити діяльність ДНЗ №13 і повернутись до питання його діяльності, коли буде достатньо фінансового ресурсу».

Якби там не склалося, остаточне рішення буде виваженим, з урахуванням думок «за» і «проти» і головне – не нашкодить найменшим учасникам даної ситуації, дітям.