Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Пам’ятний знак з нагоди надання Олевську Магдебурзького права відкрито
Пам’ятний знак з нагоди надання Олевську Магдебурзького права відкрито
Автор: Content manager   

Пам’ятний знак з нагоди надання Олевську

Магдебурзького права відкрито

12 липня, перед святкуванням Дня міста, відбулось урочисте відкриття

 

 пам’ятного знака Магдебурзькому праву. Першим звернувся до присутніх автор історичної пам’ятки Михайло Ставський. Урочистість символічно продовжили два мери: український та польський, мер Олевська Анатолій Повар та міста Тошек Гжегож Купчік.

У 1641 році польський король надав Олевську Магдебурзьке право: дозволив жителям проводити щотижневі торги та 2 ярмарки на рік.

Саме ці слова увіковічили на металевій табличці нового пам’ятного знака.

Ідею щодо місця розміщення та ескізу майбутнього пам’ятного знака надав  приватний підприємець Михайло Ставський, він же втілив задум за власні кошти. Символ місцевого самоврядування так сподобавсь олевчанам і гостям міста, що біля нього фотографувались і малі, і дорослі.

 

Довідка. Що ми знаємо про Магдебурзьке право? Магдебурзьке право у більшості досліджень визначається як середньовічне міське право, за яким міста частково звільнялися від центральної адміністрації або влади і створювали органи місцевого самоврядування. Воно було започатковане привілеями 1188р., отриманими німецьким містом Магдебургом від архієпископа – власника міста. Це перша історична форма місцевого самоврядування.

Магдебурзьке право – це збірник законів, що виник у кінці ХІІІ ст. Суть його полягала в тому, що воно встановлювало порядок виборів і функцій органів місцевого самоврядування, суду, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів. Воно поширилось спочатку на Польщу, потім на Литву і Русь. Надання польським урядом Магдебурзького права містам використовувалось як засіб колонізації українського населення.