Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Олевск городской совет, горсовет
Останні новини
 •  АНОНС!
  2017-07-03 08:25:51
  Новини / Олевська міська рада

  АНОНС!

  11 липня – на 11:00 год. 11 сесія міської ради Олевської ОТГ (зал засідань Олевської районної ради)

  07.07.2017 року - засідання постійних комісій

  09:30 год.– комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (зал засідань міської ради)

  11:00 год.– комісія з питань земельних відносин, охорони природи та надзвичайних ситуацій(малий зал засідань районної ради)

  12:30 год. – комісія з питань містобудування, будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг

  14:00 год.– комісія з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, прав людини, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності

  15:00 год.– комісія з питань освіти, культури, молоді,фізкультури і спорту, питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

   

  Детальніше

 •  Підприємство «Олевськ-Хліб» презентувало нову подову піч
  2017-07-03 07:28:45
  Новини / Олевська міська рада

  На столі в кожної олевської родини має бути буханець запашного та свіжого хліба. Про це дбає місцеве підприємство ТОВ «Олевськ-Хліб».

  27 червня підприємство організувало виставку продукції власного виробництва та презентувало нову хлібопекарську піч для випікання подових сортів хлібобулочної продукції. Ззовні нова піч являє собою 4 яруси (поди) всередині обладнаних нагрівальними елементами, в якій хліб випікається без використання спеціальних форм. Подова піч працює на паливних гранулах (пелетах), що дозволяє економити газ і тим самим знизити ціну на сорти подового хліба. До покупки підштовхнули покупці, зазначив директор ТОВ «Олевськ-Хліб» Олег Нечипорук, серед яких більшим попитом користуються подові хліби. Мовляв, смаки в людей змінилися, хоча і знаменитий «кирпичик» любити не перестали.

  Детальніше

 •  В.о. старостам провели семінар на тему дозвільної системи у сфері будівництва
  2017-06-30 13:36:55
  Новини / Олевська міська рада

   

  В.о. старостам провели семінар

  на тему дозвільної системи у сфері будівництва

  29 червня начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Олевської міської радиІван Охремчук провів для в.о. старост та членів виконкому семінар на тему внесення змін у законодавство щодо удосконалення містобудівної діяльності.

   

  Про внесення змін у законодавство щодо удосконалення містобудівної діяльності

  10 червня 2017 року набрав чинності Закон України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

  Детальніше

 •  Cтатистичний звіт
  2017-06-30 12:01:14
  Новини / Олевська міська рада

   звіт про звернення громадян за І півріччя

  Детальніше

 •  Збори учасників АТО
  2017-06-30 11:25:29
  Новини / Олевська міська рада

  Минулої п’ятниці, 23 червня, в залі засідань районної ради відбулися загальні збори громадської організації «Спілка воїнів-учасників АТО Олевського району», які проводив голова правління Андрій Іванов. Головною метою зібрання було обговорення та вирішення нагальних проблем як членів спілки, так і Олевської громади в цілому.

  Розпочалися збори із вручення подяки з нагоди Дня медика члену Спілки Марині Павленко від всіх членів громадської організації. Варто зазначити,що вона опікується АТОвцями по лінії медицини, як зазначили учасники зборів, робить це з повною самовіддачею та від щирого серця.

  Перше питання порядку денного стосувалося виділення земельних ділянок учасникам АТО в Олевському районі. І якщо питання виділення землі під будівництво житлових будинків вирішується по мірі розширення меж населених пунктів, то виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО Олевського району не вирішується взагалі. Натомість, Держгеокадастр готовий погодити видачу земель Олевського району, навіть, на землях з бурштиновими покладами, учасникам АТО зі Львову, Донбасу, Миколаєва та ін. Тому було вирішено написати колективне звернення до голови Олевської ОТГ з вимогою проведення аудиту наявності земельних ділянок в межах населених пунктів, які, згідно чинного законодавства, мають бути повернені у власність громади через нецільове використання, відсутність сплати податків, тощо, а також з проханням звернутися до вищих інстанцій з вимогою навести лад з видачею землі під ОСГ олевським захисникам.

  Друге питання стосувалось створення «муніципальної варти» в Олевській ОТГ, яка буде підпорядковуватись органам місцевого самоврядування. Мова йде про 3-4 людини, які підтримуватимуть громадський порядок. Було вирішено вийти з цією ініціативою до місцевої влади, створивши координаційну раду для правового врегулювання існування даної структури з числа членів Спілки.

  Далі йшлося про налагодження комунікації з відділом прикордонної служби «Копище», а саме можливості проведення сумісних навчань, про набір груп в ДОСААФ, про квартирний облік, членські внески і т. д. Всього 14 питань.

  Завершилися загальні збори врученням 142 учасникам АТО членських квитків.

  Андрій Іванов виступив з пропозицією обговорення з місцевими підприємцями можливості надання знижки на товари і послуги учасникам Спілки. Дану пропозицію було підтримано одноголосно. Про підприємців, які погодяться на участь в такій акції читайте в наступних випусках нашої газети.  

      Власна інформація

  Детальніше

 •   Олевський професійний ліцей відсвяткував випускний
  2017-06-30 06:18:45
  Новини / Олевська міська рада

  Олевський професійний ліцей відсвяткував випускний

  Три роки навчання в Олевському професійному ліцеї дозволили 98 вчорашнім школярам освоїти ряд потрібних державі, зокрема і Олевську, професій.

  Вітав випускників та вручав атестати заступник директора ліцею Віталій Козловець, директор з поважних причин був відсутній в цей день. Атестати отримали випускники таких робітничих професій: маляр, штукатур, лицювальник-плиточник (25); електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електрозварник ручного зварювання (27 чоловік); столяр будівельний, паркетник (21 чоловік); муляр, пічник, тесляр (25 чоловік). На свято випускного завітав народний депутат України Володимир Арешонков. У своїй промові він побажав знайти своє місце «під сонцем» та розповів про візит до ліцею «Ми були з вашими педагогами в приміщенні ліцею, потрібно підсилити матеріальну базу, закінчити ремонтні роботи, щось почнемо робити з осені». Подяку за активну участь у житті ліцею та відповідальне ставлення до своїх обов’язків він вручив найкращим учням закладу – Діані Пархомчук, Ярославу Рабошу, Миколі Бовкуну, Артему Вінійчуку та Миколі Дрогальчуку.

  Більше фото дивись за посиланням на сторінку у Фейсбуці https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1635736436436542&id=1086322558044602     

   

  Детальніше

 •  Рішення сесії
  2017-06-29 22:00:00
  Новини / Олевська міська рада

  Про  встановлення та затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання 

  Детальніше

 •  Виконавчий комітет Олевської міської ради від 29.06.2017
  2017-06-29 18:35:26
  Відео / Виконавчий комітет

   

  Детальніше

 •  За результатами роботи Олевська комісія з легалізації трудових відносин зайняла друге місце в області
  2017-06-29 13:26:35
  Новини / Олевська міська рада

  За результатами роботи Олевська комісія з легалізації трудових відносин зайняла друге місце в області

  З метою боротьби з виплатою заробітної плати у «конвертах» в Олевському районі створена робоча група з числа експертів та фахівців, які працюють над усуненням ризиків несплати податків та виявленням незареєстрованих працівників.Загалом, в Україні «в тіні» до сих пір знаходиться 35% зарплат, тобто 8 млн громадян отримують зарплату «в конвертах», не платячи податки. Цей відсоток формує і Олевськ.

  22 червня відбулось засідання робочої групи з питань детінізації доходів та зайнятості населення. Голова даної комісії – голова Олевської райдержадміністрації Дмитро Лазаренко зазначив, що комісія не повинна бути каральним органом, а має допомогти, підказати підприємцям, бо «наші підприємства – це наше багатство». До складу робочої групи входить начальник відділу з питань праці та контролю УП та СЗН райдержадміністрації Людмила Власюк, державний інспектор з праці управління Держпраці у Житомирській області Тетяна Тимощук та представники державних установ району і міста. Участь в засіданні комісії взяли заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький та головний спеціаліст Департаменту праці та соцзахисту населення Житомирської ОДА Іван Шульга.

  З початку року робоча група здійснила перевірки на 182 об’єктах району, у 124 суб’єктів господарювання виявлено 161 неоформленого працівника. Протягом червня 2017 року членами робочої групи було перевірено 35 суб’єктів господарювання, де працювало 73 працівники, з них виявлено 17 працівників, які працювали без трудових договорів. За словами заступника голови комісії, начальника УП та СЗН  Ольги Островської, більшість підприємців усувають виявлені порушення. Наприклад, після одної з таких перевірок ресторан «Панорама», Маєток» та «М’ясна хатка» офіційно працевлаштували своїх працівників. За результатами роботи комісія з детінізації доходів Олевського району знаходиться на другому місці в Житомирській області.

  Станом на 1 червня 2017 року в районі створено 450 робочих місць. Протягом січня-травня 2017 року Олевським центром зайнятості зареєстровано 1225 безробітних, з яких 354 працевлаштовано. Наразі на обліку в Центрі зайнятості перебуває 687 осіб, отримують допомогу 580 осіб. На території Олевського району обліковано 1918 платників податків: юридичні особи – 629, середні підприємства – 7, малі підприємства – 154, ФОП – 1289. Згідно моніторингу за січень-березень 2017 року заробітна плата одного працівника в районі становила 4747 грн. Оскільки 60% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) надходить до бюджету громади, а відраховується він із заробітної плати, міська рада зацікавлена в офіційному працевлаштуванні жителів.

  Присутній на засіданні заступник міського голови Яків Осипчук зазначив, що на ефективність перевірок впливає те, що підприємців хтось повідомляє про перевірку «Виходить так, що працівників офіційно працевлаштували за дні 2-3 до перевірки і в наступні 2-3 дні звільнили. Як так?». Віктор Зубрицький одразу дав пораду членам робочої групи «Куди їде комісія має знати лише одна людина».

  Буває так, що наймані працівники самі не хочуть бути офіційно працевлаштовані. Причини різні – «неофіційна» зарплатня більша за офіційну, нелегальне працевлаштування дозволяє працівнику отримувати державні допомоги, випускники не хочуть «псувати» трудову книжку записом офіціанта.

  Міська рада вже сформувала список підприємств та підприємців, які перевірять на дотримання трудового законодавства.

     

  Детальніше

 •  УВАГА – КОНКУРС! «МОЄ КВІТУЧЕ МІСТО»
  2017-06-29 11:08:02
  Новини / Олевська міська рада

  УВАГА – КОНКУРС!

  «МОЄ КВІТУЧЕ МІСТО»

  Олевська міська рада оголошує конкурс «Моє квітуче місто» на кращий двір, територію установи, підприємства, організації незалежно від форми власності.

  Конкурс проводиться у двох номінаціях:

   -  краще квіткове оформлення приватної присадибної ділянки приватного будинку та його прилеглої території;

  -  краще квіткове оформлення території установи, організації, підприємства незалежно від форм власності.

  Заяви вільного зразку, фото або відео матеріали на участь у конкурсі приймаються за адресою: м. Олевськ, вул. Володимирська,2 або на електронну адресу olevsk_miskrada@ukr.netз поміткою «На конкурс». Конкурсною комісією буде проводитись огляд пропозицій з виїздом на місце.Переможців конкурсу буде визначено на підставі поданих заявок та результатів оглядів.

  Телефон для довідок: 2-17-00 або 2-11-52

   

  Детальніше

 •  Найбільше випускників-медалістів-2017 в Олевської гімназії
  2017-06-29 10:57:09
  Новини / Олевська міська рада

  Найбільше випускників-медалістів-2017

  в Олевської гімназії

  Цього року шкільний бал відгуляли 212 випускників 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Олевської  ОТГ. Олевська гімназія – 33, Олевська ЗОШ №2 – 31, Олевська ЗОШ №3 – 26, Дружбівський НВК – 5, Новоозерянський НВК – 5, Варварівська ЗОШ – 5, Жубровицька ЗОШ – 13, Замисловицька ЗОШ – 12, Зубковицька ЗОШ – 14, Кам'янська ЗОШ – 14, Кишинська ЗОШ – 13, Копищанська ЗОШ – 8, Лопатицька ЗОШ – 1, Майданська ЗОШ – 11, Покровська ЗОШ – 8, Тепеницька ЗОШ – 10, Хочинська ЗОШ – 3.

  За інформацією відділу освіти міської ради, найбільше медалістів в Олевської гімназії – 10, з них сім золотих і дві срібних, одна – на апеляції (результати апеляції вирішать колір медалі – золота чи срібна).  Свої медалі гімназисти підтвердили результатами незалежного оцінювання. Золоту медаль також отримала учениця Майданської ЗОШ, срібні – Олевської ЗОШ №3 та ЗОШ села Копище. 

   
  Випускники Олевської гімназії та ЗОШ №3
    
  Випускники Олевської ЗОШ 2

  Детальніше

 •  То хто ж усе-таки похований на старому єврейському кладовищі?
  2017-06-29 06:19:15
  Новини / Олевська міська рада

  То хто ж усе-таки похований на старому єврейському кладовищі?

  Питання це, по правді кажучи, донедавна мало цікавило мешканців Олевська. Небагато хто навіть знає, що окрім діючого єврейського цвинтаря на виїзді з міста до села Соснівка, що по вулиці Герцена, навпроти технічного в’їзду до фарфорового заводу, по провулку Першотравневому, знаходиться старе кладовище, яке не використовується вже майже два століття.

  І питання, власне, не в національній приналежності покійників. Чи можемо ми достовірно відповісти, хто покоїться під кам’яними хрестами на піщаному кургані, що між Майданом-Копищенським і Копищем, або у старій частині цвинтаря села Юрово, у курганних могильниках Олевщини, чи будь-де в іншому подібному місці? Суспільні зрушення та соціальні катаклізми, що прокотилися Україною за останні декілька століть, подекуди не залишили й каменів на місцях якихось знаменних подій чи поховань. Проте відтворення історичної правди завжди було й залишається актуальним.

  Згідно законодавства України про похоронну справу, території, де покоїться прах померлих, поділяються на кладовища, колумбарії та на місця поховання. Без сумніву, об’єкт, про який йде мова, належить до останніх. Це частина колись значно більшого за розмірами єврейського цвинтаря ХVІІІ (можливо й ХVІІ)– ХІХ століть. Та його площа, що збереглася до сьогодні, обгороджена, на ній залишилося всього декілька надгробних каменів, а в центрі – невелике приміщення, у якому знаходиться сімейний склеп, по-еврейськи «огель».

  Табличка з написом російською мовою, встановлена на дверях, свідчить, що тут поховані Ребе (рабин) Гоутлойб Ейшуа Ісраел та його син, Ребе Гоутлойб Лейві-Іцхак.

  Всередині – два бетонні надгробки, скромне начиння, духовні книжки на івриті та дерев’яна рамка під склом. У ній вміщена російськомовна газета «Еврейский мир», № 597 за 30 жовтня – 5 листопада 2003 року, що видається у США, в якій стаття «Память сердца».

     

  У статті, написаній онуками рабина Лейві-Іцхака Михайлом та Євгенією Гоутлойб (тепер Готліб) стисло йдеться про життєвий шлях їхнього прадіда Ейшуа Гоутлойба, який відвідував Олевськ на запрошення місцевих євреїв, що проживали тут у смузі осілості (рос. «черта оседлости» – території, дозволені у Російській імперії для проживання євреїв), приїжджаючи з Людмира (тоді Польща, нині Володимир-Волинський, Україна) ще у середині ХІХ століття. В один зі своїх приїздів, у 1889 році, він захворів і помер. За його заповітом, поховали рабина на тому кладовищі, яке він у свій час освячував. Як поважній людині, що багато зробила для міста і освіти дітей, та збудувала першу в Олевську синагогу, йому звели склеп, який згодом став святим для євреїв місцем паломництва.

  Його син, Лейві-Іцхак, у 1892 році переїжджає з сім’єю до Олевська, щоб продовжити справу батька. Він також залишив помітний слід у житті єврейської общини міста, дбав про дітей та незаможних, збудував ще одну синагогу, тож після смерті у 1929 році його було поховано поряд з батьком. Так огель на вулиці Першотравневій став сімейним склепом родини Гоутлойбів, за яким вони доглядають вже багато років. У роки Другої світової війни кладовище зазнало значних руйнувань, проте огель уцілів. В ньому окупанти намагалися влаштувати кузню, проте після несподіваної смерті коваля там більше ніхто не насмілився працювати, побоюючись гніву вищих сил.

  На фото: онука похованих рабинів Євгенія Готліб та  головний спеціаліст управління економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій Олевської міської ради Юрій Халімончук біля пенька коваля

  Великий пеньок, гупанням об якого порушували спокій покійників, як повчання, досі зберігається у склепі. Починаючи з середини 1990-х років в Олевськ почали навідуватися євреї-паломники з різних країн, у тому числі й з Ізраїлю. Слава про скромний, але потужний за своєю енергетикою огель, що приносив диво зцілення від деяких недуг, все далі поширювалася світом. Нащадки продовжували утримувати територію і склеп. Нікому сім’я не чинила ніяких перешкод, ключі зберігалися у місцевих хранителів, відкривалися двері для усіх людей з благими намірами. Ніхто з них не брав плату, лише бажаючі вносили пожертву. Один з них, рабин Берман з Нью-Йорка, виділив кошти на ремонт склепу на благодійницьких засадах. Так тривало до літа минулого року.

  Восени 2016 року, у черговий приїзд до могил предків, правнучка Ребе Лейві-Іцхака Наталія Мазурська виявила нововведення, які глибоко обурили її почуття. На огелі красувався напис на івриті, який свідчив про те, в цьому склепі поховані не вищевказані поважні особи, а дехто Ребе Моше Готман з Людмира. Це досить відома особа в єврейському світі, один із засновників хасидизму, він помер у 1819 році, і місце поховання його достеменно невідоме. Крім напису, на приміщенні з’явилася табличка, на якій вказано, що ділянку огелю та навколо нього викупив в управління гостинністю рабин Яків Хаїм Міллер, що нікому не дозволяється змінювати чого б то не було без дозволу дирекції місця, а з усіх питань, які стосуються розвитку і підтримки, необхідно зв’язуватися виключно з генеральним директором Дому гостинності, тим таки Яковом Хаїмом Міллером. Поряд викуплено пів-будинку, на якому теж великий банер із написом, що тут буде зведено готель.

     

  Міська рада, до якої письмово, з копіями усіх можливих документів, зі скаргою про вандалізм, звернулася онука похованих тут рабинів Євгенія Готліб, мала певну інформацію про те, що навколо вказаного об’єкту з боку окремих заїжджих євреїв останнім часом почалися значно активніші рухи: їдуть паломники, встановлюють великий намет, відправляють релігійні потреби. Але до органів влади ніхто з цього приводу не звертався, знавці івриту у місті відсутні, користуючись цим, свої дії приїжджі здійснюють в обхід законодавства, і, як виявилось, гребуючи навіть нормами людської моралі.

  У своєму зверненні заявниця також висловила пропозицію, підтриману Центром єврейського мистецтва Єврейського університету в Єрусалимі, щодо присвоєння вказаному огелю статусу пам’ятки культурної спадщини місцевого значення. Стосовно цього існує певний механізм, передбачений Порядком обліку об’єктів культурної спадщини. Він непростий, і досить розтягнутий у часі, проте задля врегулювання ситуації, що виникла навколо місця поховання, міська рада має намір взяти на себе такі зобов’язання, у межах чинного законодавства. Перші кроки по виготовленню документації на земельну ділянку та підготовці звернень до відділу охорони пам’яток культурної спадщини управління культури Житомирської ОДА буде зроблено на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради.

   

  Юрій Халімончук, головний спеціаліст управління економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій Олевської міської ради

  Детальніше

 •  День Конституції в Олевську відзначили патріотичним велопробігом
  2017-06-28 18:41:12
  Новини / Олевська міська рада

  День Конституції в Олевську відзначили патріотичним велопробігом

  З нагоди Дня Конституції в Олевську відбувся патріотичний велопробіг.

  Мета його проведення – це пропаганда здорового способу життя та поширення традиції масового використання велосипеда.

  У велосипедному флешмобі взяли участь близько 30 учасників, серед них міський голова Олег Омельчук, голова райдержадміністрації Дмитро Лазаренко, заступник міського голови Олександр Ніколайчук, керуючий справами виконкому міської ради Юрій Русин, директор ДЮСШ Валерій Шапорда.

  Стартували від Льонозаводу, далі колона проїхала центральними вулицями містадо в’їзного знака «Ключ», і фінішувала в центрі міста.Загалом учасники велопробігу здолали понад 8 км шляху. Найменшим учасником був 7-річний Микола, який на рівні з дорослими долав кілометри заїзду.

  Велосипедистів супроводжували працівники поліції, які забезпечили безпеку руху на автошляхах.Олевська міська рада дякує всім за участь.

    

  Детальніше

 •  Книжкова виставка на День Конституції
  2017-06-28 13:24:34
  Новини / Олевська міська рада

  Книжкова виставка на День Конституції

  Бібліотекарі Олевської міської централізованої бібліотечної системи підготували до Дня Конституції України книжкову виставку дорослої та дитячої літератури про історію та права громадян України, яку розмістили в центрі Олевська.

  Таким чином бібліотекарі стають ближчими до читача та популяризують книгу у своїй роботі з користувачами.

   

  Детальніше

 •  З Днем Конституції України!
  2017-06-27 15:09:25
  Новини / Олевська міська рада

  З Днем Конституції України!

  Шановні жителі Олевської об’єднаної громади! Вітаю вас з Днем Конституції України і від щирого серця хочу побажати завжди пишатися своєю державою та пам’ятати про свої права, обов’язки, поважати та цінувати усі закони. Конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця кожного.

  Бажаю всім щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового, кращого  життя.

  Міський голова

  Олег Омельчук

  Детальніше

 Назад 1 2 3 4 5 6 7 8 Далі  Остання