Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2017
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Олевск городской совет, горсовет
Останні новини
 •  То хто ж усе-таки похований на старому єврейському кладовищі?
  2017-06-29 06:19:15
  Новини / Олевська міська рада

  То хто ж усе-таки похований на старому єврейському кладовищі?

  Питання це, по правді кажучи, донедавна мало цікавило мешканців Олевська. Небагато хто навіть знає, що окрім діючого єврейського цвинтаря на виїзді з міста до села Соснівка, що по вулиці Герцена, навпроти технічного в’їзду до фарфорового заводу, по провулку Першотравневому, знаходиться старе кладовище, яке не використовується вже майже два століття.

  І питання, власне, не в національній приналежності покійників. Чи можемо ми достовірно відповісти, хто покоїться під кам’яними хрестами на піщаному кургані, що між Майданом-Копищенським і Копищем, або у старій частині цвинтаря села Юрово, у курганних могильниках Олевщини, чи будь-де в іншому подібному місці? Суспільні зрушення та соціальні катаклізми, що прокотилися Україною за останні декілька століть, подекуди не залишили й каменів на місцях якихось знаменних подій чи поховань. Проте відтворення історичної правди завжди було й залишається актуальним.

  Згідно законодавства України про похоронну справу, території, де покоїться прах померлих, поділяються на кладовища, колумбарії та на місця поховання. Без сумніву, об’єкт, про який йде мова, належить до останніх. Це частина колись значно більшого за розмірами єврейського цвинтаря ХVІІІ (можливо й ХVІІ)– ХІХ століть. Та його площа, що збереглася до сьогодні, обгороджена, на ній залишилося всього декілька надгробних каменів, а в центрі – невелике приміщення, у якому знаходиться сімейний склеп, по-еврейськи «огель».

  Табличка з написом російською мовою, встановлена на дверях, свідчить, що тут поховані Ребе (рабин) Гоутлойб Ейшуа Ісраел та його син, Ребе Гоутлойб Лейві-Іцхак.

  Всередині – два бетонні надгробки, скромне начиння, духовні книжки на івриті та дерев’яна рамка під склом. У ній вміщена російськомовна газета «Еврейский мир», № 597 за 30 жовтня – 5 листопада 2003 року, що видається у США, в якій стаття «Память сердца».

     

  У статті, написаній онуками рабина Лейві-Іцхака Михайлом та Євгенією Гоутлойб (тепер Готліб) стисло йдеться про життєвий шлях їхнього прадіда Ейшуа Гоутлойба, який відвідував Олевськ на запрошення місцевих євреїв, що проживали тут у смузі осілості (рос. «черта оседлости» – території, дозволені у Російській імперії для проживання євреїв), приїжджаючи з Людмира (тоді Польща, нині Володимир-Волинський, Україна) ще у середині ХІХ століття. В один зі своїх приїздів, у 1889 році, він захворів і помер. За його заповітом, поховали рабина на тому кладовищі, яке він у свій час освячував. Як поважній людині, що багато зробила для міста і освіти дітей, та збудувала першу в Олевську синагогу, йому звели склеп, який згодом став святим для євреїв місцем паломництва.

  Його син, Лейві-Іцхак, у 1892 році переїжджає з сім’єю до Олевська, щоб продовжити справу батька. Він також залишив помітний слід у житті єврейської общини міста, дбав про дітей та незаможних, збудував ще одну синагогу, тож після смерті у 1929 році його було поховано поряд з батьком. Так огель на вулиці Першотравневій став сімейним склепом родини Гоутлойбів, за яким вони доглядають вже багато років. У роки Другої світової війни кладовище зазнало значних руйнувань, проте огель уцілів. В ньому окупанти намагалися влаштувати кузню, проте після несподіваної смерті коваля там більше ніхто не насмілився працювати, побоюючись гніву вищих сил.

  На фото: онука похованих рабинів Євгенія Готліб та  головний спеціаліст управління економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій Олевської міської ради Юрій Халімончук біля пенька коваля

  Великий пеньок, гупанням об якого порушували спокій покійників, як повчання, досі зберігається у склепі. Починаючи з середини 1990-х років в Олевськ почали навідуватися євреї-паломники з різних країн, у тому числі й з Ізраїлю. Слава про скромний, але потужний за своєю енергетикою огель, що приносив диво зцілення від деяких недуг, все далі поширювалася світом. Нащадки продовжували утримувати територію і склеп. Нікому сім’я не чинила ніяких перешкод, ключі зберігалися у місцевих хранителів, відкривалися двері для усіх людей з благими намірами. Ніхто з них не брав плату, лише бажаючі вносили пожертву. Один з них, рабин Берман з Нью-Йорка, виділив кошти на ремонт склепу на благодійницьких засадах. Так тривало до літа минулого року.

  Восени 2016 року, у черговий приїзд до могил предків, правнучка Ребе Лейві-Іцхака Наталія Мазурська виявила нововведення, які глибоко обурили її почуття. На огелі красувався напис на івриті, який свідчив про те, в цьому склепі поховані не вищевказані поважні особи, а дехто Ребе Моше Готман з Людмира. Це досить відома особа в єврейському світі, один із засновників хасидизму, він помер у 1819 році, і місце поховання його достеменно невідоме. Крім напису, на приміщенні з’явилася табличка, на якій вказано, що ділянку огелю та навколо нього викупив в управління гостинністю рабин Яків Хаїм Міллер, що нікому не дозволяється змінювати чого б то не було без дозволу дирекції місця, а з усіх питань, які стосуються розвитку і підтримки, необхідно зв’язуватися виключно з генеральним директором Дому гостинності, тим таки Яковом Хаїмом Міллером. Поряд викуплено пів-будинку, на якому теж великий банер із написом, що тут буде зведено готель.

     

  Міська рада, до якої письмово, з копіями усіх можливих документів, зі скаргою про вандалізм, звернулася онука похованих тут рабинів Євгенія Готліб, мала певну інформацію про те, що навколо вказаного об’єкту з боку окремих заїжджих євреїв останнім часом почалися значно активніші рухи: їдуть паломники, встановлюють великий намет, відправляють релігійні потреби. Але до органів влади ніхто з цього приводу не звертався, знавці івриту у місті відсутні, користуючись цим, свої дії приїжджі здійснюють в обхід законодавства, і, як виявилось, гребуючи навіть нормами людської моралі.

  У своєму зверненні заявниця також висловила пропозицію, підтриману Центром єврейського мистецтва Єврейського університету в Єрусалимі, щодо присвоєння вказаному огелю статусу пам’ятки культурної спадщини місцевого значення. Стосовно цього існує певний механізм, передбачений Порядком обліку об’єктів культурної спадщини. Він непростий, і досить розтягнутий у часі, проте задля врегулювання ситуації, що виникла навколо місця поховання, міська рада має намір взяти на себе такі зобов’язання, у межах чинного законодавства. Перші кроки по виготовленню документації на земельну ділянку та підготовці звернень до відділу охорони пам’яток культурної спадщини управління культури Житомирської ОДА буде зроблено на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради.

   

  Юрій Халімончук, головний спеціаліст управління економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій Олевської міської ради

  Детальніше

 •  День Конституції в Олевську відзначили патріотичним велопробігом
  2017-06-28 18:41:12
  Новини / Олевська міська рада

  День Конституції в Олевську відзначили патріотичним велопробігом

  З нагоди Дня Конституції в Олевську відбувся патріотичний велопробіг.

  Мета його проведення – це пропаганда здорового способу життя та поширення традиції масового використання велосипеда.

  У велосипедному флешмобі взяли участь близько 30 учасників, серед них міський голова Олег Омельчук, голова райдержадміністрації Дмитро Лазаренко, заступник міського голови Олександр Ніколайчук, керуючий справами виконкому міської ради Юрій Русин, директор ДЮСШ Валерій Шапорда.

  Стартували від Льонозаводу, далі колона проїхала центральними вулицями містадо в’їзного знака «Ключ», і фінішувала в центрі міста.Загалом учасники велопробігу здолали понад 8 км шляху. Найменшим учасником був 7-річний Микола, який на рівні з дорослими долав кілометри заїзду.

  Велосипедистів супроводжували працівники поліції, які забезпечили безпеку руху на автошляхах.Олевська міська рада дякує всім за участь.

    

  Детальніше

 •  Книжкова виставка на День Конституції
  2017-06-28 13:24:34
  Новини / Олевська міська рада

  Книжкова виставка на День Конституції

  Бібліотекарі Олевської міської централізованої бібліотечної системи підготували до Дня Конституції України книжкову виставку дорослої та дитячої літератури про історію та права громадян України, яку розмістили в центрі Олевська.

  Таким чином бібліотекарі стають ближчими до читача та популяризують книгу у своїй роботі з користувачами.

   

  Детальніше

 •  З Днем Конституції України!
  2017-06-27 15:09:25
  Новини / Олевська міська рада

  З Днем Конституції України!

  Шановні жителі Олевської об’єднаної громади! Вітаю вас з Днем Конституції України і від щирого серця хочу побажати завжди пишатися своєю державою та пам’ятати про свої права, обов’язки, поважати та цінувати усі закони. Конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця кожного.

  Бажаю всім щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового, кращого  життя.

  Міський голова

  Олег Омельчук

  Детальніше

 •  УВАГА! ВЕЛОПРОБІГ!
  2017-06-27 14:30:25
  Новини / Олевська міська рада

  УВАГА! ВЕЛОПРОБІГ!

  28 червня з нагоди відзначення Дня Конституції України в Олевську відбудеться велопробіг.

  Старт від бувшого «Льонозаводу»- фініш біля знаку на в’їзді «Олевськ». Початок о 11:00 год.

  Запрошуються всі бажаючі (при собі бажано мати державний прапор).

  Збори учасників на 10:45 біля «Льонозаводу».

  Детальніше

 •  «Week-endв Олевську» - 15 липня 2017 року
  2017-06-27 14:24:07
  Новини / Олевська міська рада

  «Week-endв Олевську» - 15 липня 2017 року

  Відбулось засідання оргкомітету по організації свята, яке донедавна називалося «Чорниці-вечорниці». Дискусії, що тривали з минулого року (у 2016 свято не проводилось) та цьогоріч (претензії окремих депутатів з приводу витрачання значних коштів на будь-які свята), нарешті завершилися. Нагадаємо: минулого року свято не проводилося з багатьох причин, у тому числі, тому що було вирішено дещо змінити його формат. У зв’язку з браком часу та відсутністю необхідних коштів на засіданні оргкомітету 26 червня було вирішено  не проводити велике святкування, а провести своєрідну репетицію того, що може бути цікавим у майбутньому. Саме тому цьогоріч пропонується  «Week-endв Олевську», на який 15 липня запрошуються жителі усієї громади та гості з інших міст. 

  Week-end– у перекладі означає – переддень вихідного. Іншими словами – очікуване свято ще попереду, а «сьогодні» – тільки святкове передчуття. Отже, пропонується вечірній відпочинок  у маленькому затишному містечку. У такій ситуації, окрім традиційного чорничного смакування,  найдоречнішим може стати фестиваль вуличної музики.

  Питання проведення місцевого фестивалю вуличних музикантів і було предметом обговорення на першому засіданні оргкомітету. На даний час підготовлений попередній список бажаючих взяти в ньому участь. Розглянуті питання підготовки необхідних для їхніх виступів площадок у межах центру міста, залучення небайдужих громадян до участі у приготуванні страв з чорницями, питання організації виставок декоративно-прикладного мистецтва місцевих майстрів, конкурс костюмів «ягідка чорничка» та інші.

  Думка організаторів щодо проведення Week-endоднозначна: проводити треба, а для цього необхідна підтримка самих жителів Олевська і усієї громади. Активність та небайдужість не потребують великих коштів, тож гарний настрій і відпочинок у руках самих олевчан.

  На наступному засіданні оргкомітету буде затверджена остаточна програма святкування, з якою можна буде ознайомитися на нашому сайті та у інших місцевих ЗМІ.

   А поки що чекаємо ваших пропозицій і заявок на участь у святкуванні за телефонами – 068 723 6478 (контактна особа – Альона Петрівна Ковальчук (всі питання по чорницях), 068 410 39 72 (контактна особа – Ігор Миколайович Васильчук (вуличні музиканти) та 097 100 65 32 (контактна особа Лідія Василівна Сібірьова – питання організації виставок декоративно-прикладного мистецтва).

  Вл. інф.

  Детальніше

 •  Оголошення
  2017-06-27 09:27:33
  Новини / Олевська міська рада

  Задля підвищення загальної компетентності підприємців у сфері зовнішньоекономічної діяльності та отримання корисної інформації щодо тенденцій та кон’юктури зовнішньої торгівлі в Європі та світі 06.07.2017 департамент економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації за сприяння Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України організовує навчальний семінар для представників підприємств та організацій області на тему: «Експорт – нові можливості для Вашого бізнесу».

  Відповідно до програми заходу, розглядатимуться наступні питання:

  • ExportPromotionOffice: чим ми можемо допомогти вашому бізнесу?
  • Можливості для міжнародної торгівлі, доступні вже зараз: DCFTAта CUFTA.
  • Міжнародні державні закупівлі: як вести бізнес з урядами інших держав?
  • Зовнішньоекономічні договори: як захистити свої інтереси під час міжнародної торгівлі?
  • Вихід на новий ринок: власний досвід.

  Початок заходу о 10:00 за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 46/15,конгрес-центр КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».

  Детальніше

 •  Податок на майно
  2017-06-27 08:00:00
  Новини / Олевська міська рада

  Податок на майно

  Шановні мешканці Олевської громади, якщо у вас у власності є значні площі нерухомості - міська рада рекомендує відвідати ДФС (колишня податкова) з метою уточнення інформації щодо сплати податку на нерухоме майно.

   

  Детальніше

 •  В Олевську 17-річна мати залишила дитину без нагляду і пішла гуляти
  2017-06-27 07:38:52
  Новини / Олевська міська рада

  В Олевську 17-річна мати залишила дитину

  без нагляду і пішла гуляти

  17-річна мати в розшуку, дитина – в лікарні

  Неповнолітня мати з м.Олевська покинула свою 1-річну дитину на хвору матір. Дане питання розглядалось на засіданні опікунської ради Олевської міської ради 26 червня.

  До органу опіки і піклування міської ради звернулася гр. Г., яка повідомила, що її донька залишила дитину без нагляду. За словами головного спеціаліста міської ради з питань захисту дітей Наталії Скумін, молода мати не вперше залишає дитину на утримання і виховання бабусі, яка за станом здоров’я не може її доглядати.

  На молоду жінку за неналежне виконання батьківських обов’язків був складений адміністративний протокол. Черговий адмінпротокол був складений за вживання алкогольних напоїв.

  Начальник Служби у справах дітей Галина Орищук зазначила, що з нею неодноразово поводились бесіди та роз’яснення, однак ситуація лише ускладнюється.

  До з’ясування всіх обставин хлопчик тимчасово перебуває в лікарні, з ним все добре. Мати декілька днів не виходить на зв'язок, тому за процедурою служби повідомили про це поліцію.

  Поки горе-мати проводить час в сумнівних компаніях, маленький Дмитро чекає поки його долю вирішать чужі люди.  Принаймні так в нього з’явиться шанс на краще життя.

  P.SМати з’явилася і написала заяву на тимчасове влаштування дитини у Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини, у зв’язку зі складним матеріальним становищем.

   

   

  Засідання опікунської ради. На фото (зліва направо): керуючий справами виконавчого комітету міської ради Юрій Русин, члени комісії – головний спеціаліст юридичного відділу Євген Зембра, заступник міського голови, голова комісії Яків Осипчук, головний спеціаліст міської ради з питань захисту дітей Наталія Скумін   директор Центру для дітей, сім"ї та молоді Світлана Орищук, начальник Служби у справах дітей Галина Орищук

  Звертаємось до небайдужих людей з проханням повідомляти про дітей, які проживають в неблагонадійних сім`ях, де батьки доглядають за дітьми не належним чином; обоє, або один з батьків зловживає алкогольними напоями; де батьки залишають дітей без нагляду; де діти не відвідують школу без поважної причини, або через халатність батьків, тощо.... 

  Детальніше

 •  «Кубок мера» з футболу виграла ФК «Штурм»
  2017-06-26 14:52:58
  Новини / Олевська міська рада

  «Кубок мера» з футболу виграла ФК «Штурм»

  День молоді в Олевську відзначили спортивними заходами. Вперше на стадіоні Колос відбувся футбольний фестиваль «Кубок мера», в якому взяло участь 7 команд.

  «Кубок мера» з рахунком 1:0 виграла футбольна команда «Штурм» (Олевськ) у команди «Каменяр» (Жубровичі).

  2 місце у турнірній таблиці, відповідно, зайняла ФК «Каменяр» (Жубровичі), а 3-є  – ФК «NG» (Олевськ).

  Захід відбувся за підтримки міського голови Олега Омельчука, першого заступника голови Житомирської обласної ради Сергія Крамаренка, депутатів міської ради Ярослава Іванченка, Віктора Шапорди та власника кафе "Ronch" Миколи Мирончука.
  Варто зазначити, що деякі гравці ФК «Штурм» є гравцями ФК «Полісся», який представляє Олевськ на обласних чемпіонатах.

   

  Детальніше

 •  На День молоді в Олевську відбувся шашковий турнір
  2017-06-26 14:20:43
  Новини / Олевська міська рада

  На День молоді в Олевську відбувся шашковий турнір

  На День молоді в кафе "Ronch" проходив турнір з шашок. Участь взяли 12 гравців. За результатами гри 1 місце зайняв Мирончук Яків, 2 місце – Куліш Роман, 3 місце – Мирончук Микола. Турнір відвідали міський голова Олег Омельчук та його заступник Олександр Ніколайчук, які користуючись нагодою теж зіграли партію. Організували змагання власники закладу Микола та Валентина Мирончуки. Спонсорами змагань стали Микола та Яків Мирончуки, Богдан Ничипорчук. Міський голова нагородив переможців в міській раді.

   

   

    

   

   

   

  На фото (справа наліво) міський голова Олег Омельчук та Олександр Ніколайчук

   

    

   

   

   

  Детальніше

 •  Навчальний семінар для ветеринарів
  2017-06-26 13:59:48
  Новини / Олевська міська рада

  Навчальний семінар для ветеринарів

  Семінар для ветеринарних фахівців районних управлінь, лікарень сільськогосподарських підприємств Олевського, Ємільчинського, Овруцького та Народницького районів відбувся 20 червня в міській раді.

  Заступник начальника відділу організації виробництва і маркетингу продукції тваринництва, харчової та переробної промисловості управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Коверене А.В. доповіла про стан ведення свинарства в сільськогосподарських підприємствах області, програми заміщення утримання свиней в малотоварних господарствах та інші види тварин, як альтернативу у боротьбі з АЧС. Вона відмітила зменшення поголів’я порівняно з 2016 роком, також ознайомила з рішенням обласної ради по програмі агропромислового  розвитку (часткові відшкодування на закупівлю молодняка ВРХ, вирощування гречки, льону, дотації на приріст ВРХ, відшкодування вартості доїльних апаратів).

  Детальніше

 •  УВАГА!
  2017-06-26 12:59:48
  Новини / Олевська міська рада

  УВАГА!

    Згідно виконання програми ремонтів та технічного обслуговування ПАТ «Укртрансгаз» і погодженого плану-графіку, Коростенське відділення ПАТ «Житомиргаз»      повідомляє про зупинку ГРС Олевськ

  04.07.2017 року з 9:00 до 16:00 год.

   Під час проведення робіт можливі коливання тиску на виході з ГРС, тому можливі перебої в постачанні природного газу по м. Олевськ та с. Варварівка.  

  Детальніше

 •  З Днем молоді!
  2017-06-23 14:26:48
  Новини / Олевська міська рада

  Детальніше

 •  Дорогі випускники!
  2017-06-23 14:22:38
  Новини / Олевська міська рада

   

  Дорогі випускники!

  В навчальних закладах Олевської ОТГ цими вихідними проходять випускні вечори. Дорогі випускники, ви пройшли надзвичайно важливий етап, попереду у вас самостійний шлях, здобуття професії, побудова власної сім’ї. Вірю, що ви вступите на цей шлях достойно. Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, якою стане Україна. Бажаю вам побільше оптимізму, натхнення та наполегливості.Батькам бажаю вірити в своїх дітей, допомогти їм себе реалізувати та підтримувати.

   З найкращими побажаннями

  міський голова Олег Омельчук 

  Детальніше

 1 2 3 4 5 Далі  Остання